Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » MTHFR enzim génjének heterozig...

MTHFR enzim génjének heterozigóta C677T és A1298C pontmutációjával sikerül valakinek teherben maradnia? Milyen kezelést kaptatok? Én sajnos elvetélek az 5. héten:- (

Figyelt kérdés

2013. jan. 21. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Én MTHFR C677T heterozygota vagyok, a másikat nem vizsgálták. A leiden-re vad típus jött ki. Gyógyszertárban kapható folsavat szedtem már a teherbeesés előtt és a mai napig is (15. hétben vagyok a héten), bár a doktornőm azt mondja, már nem szükséges külön szednem. Én a 9. héttől clexane 0,4 injekciót adok magamnak minden reggel. Ezzel elvileg kivédhetem a terhesség alatti trombózist. Egyébként pajzsmirigy alulműködésem is van van, arra letroxot szedek és mivel nekem is volt tavaly februárban egy 5. hetes spontán vetélésem, most kaptam duphastont. Lassan annak abba is kell hagynom a szedését.


Hány vetélésed volt?

Nagyon sajnálom és kívánom, hogy sikerüljön minél hamarabb!!!

2013. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!Köszönöm a gyors válaszod!

3 vetélésem volt.Az első a 7.héten a többi az 5.-en:-( Én sajnos el sem jutok a 9.hétig, de most a próbálkozás közben is kapok clexant meg folsavat.Nekem az anti tpo-m volt még magas ami pajzsmirigy autoimmun betegségre utal sajnos:-( Nagyon remélem, hogy a clexan és giga adag folsav elég lesz nekem is, meg persze a duphaston!Gratulálok a babátokhoz!!!!:-)

2013. jan. 21. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!