Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A kecskeruta fű tényleg emeli...

A kecskeruta fű tényleg emeli a prolaktin szintet?

Figyelt kérdés
Inzulin rezisztanciára iszom,de mivel a prolaktinom,a (nőgyógyász szerint jó) 425 mU/L de szerintem a határt súrolja,nem szeretném,hogy még emelkedjen,azt olvastam növeli a tejelválasztást,amit ugye a prolaktin szabályoz,lehet hülyeséget kérdezek,vagy esetleg másképp fokozza a tejelválasztást és nem a prolaktin növelésével.Segítsetek légyszves ha tudtok.Köszi
2013. jan. 25. 19:02
 1/1 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ezt találtam róla :

"A kecskeruta fű kutatások szerint galegin nevű kémiai anyagot tartalmaz, ennek az anyagnak köszönhető a gyógynövénynek a cukorbetegség kezelésében tapasztalt különleges képessége. A galegin kémiailag nagyon hasonlít egy másik, a cukorbetegség kezelésére laboratóriumban kifejlesztett anyagra, a guanidine-re, mely többféle gyógyszer, például a metformin alapanyaga is."

Sajnos nem írja, hogy a tejtermelést hogyan fokozza, valahogy ezt kifelejtik. :-( De én nem tudok más módszert a tejnövelésre, mint a prolaktint, szóval lehet hogy van benne ilyen serkentő anyag. :-((

Viszont ha már rá vagy hangolva a gyógynövényekre, én ajánlanám neked a mastodynon cseppeket, nekem az endokrinológusom javasolta mert pont így határon volt többször is a prolaktin szintem, mint neked.

2013. jan. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!