Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS-ben szenvedő nők! A...

PCOS-ben szenvedő nők! A Diane 35 szedése javasolt vagy nem?

Figyelt kérdés
Pcos-em van,a doki azt mondta ezzel a gyógyszerrel kellene kezdeni a terápiát,de annyi rosszat olvasok róla,hogy már elbizonytalanodtam! Kérlek segítsetek!
2013. jan. 25. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnám a helyedben. Nagyon sok mellékhatása van, ráadásul még jobban összekuszálná a rosszul termelődő hormonjaidat...
2013. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem értem akkor miért írják fel,miért kezelik ezzel a beteg nőket? Az én dokim azt mondta egy vagy két hónapig kellene szedni,amig helyre nem áll az "egyensúly",és mi lesz utána?
2013. jan. 25. 20:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Másik nőgyógyászhoz mennék a helyedben... Nem elég a PCOS, még okozhat egy csomó hormonzavart (én pl. ennél gyengébb tablettának köszönhetem a tökéletesen pontos ciklus helyetti komoly hormonzavart) is!
2013. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ettem egy ideig ezt a gyógyszert hormonzavarra. Nekem nem nőgyógyász, hanem endokrinológus írta fel. Mellette viszont rendszeresen csináltak hormonvérvételt, illetve májfunkció vizsgálatot is, mivel májkárosító hatása lehet tartós szedés mellett.
2013. jan. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Inzulinszinted jó? Merckformint nem javasolta az orvosod?
2013. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Én nem szedném be. Hogy miért? Mert a hormonproblémát nem további hormonnal kell kezelni, hanem ki kell deríteni hogy mi okozza, és az okokat kell megszüntetni. Általában egyébként inzulinrezisztencia az oka, és diéta+mozgás+metformin tartalmú gyógyszer (nem hormon!) a megoldás, de ezt endokrinológussal kell kivizsgálatni.
2013. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én sem szedném be, nekem nem is kellett, csak diétáznom kellett kőkeményen, meg persze jött a terhességi cukor is, akkor már inzulin is kellett.

Mekformint is csak szoptatás befejeztével lehet szedni!

2013. jan. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A dokid le van maradva pár évvel, régebben tényleg így próbálták kezelni a PCOS-t, hozzáteszem, nem sok sikerrel. Aztán rájöttek, hogy a PCOS oka, alapbetegsége az inzulin rezisztencia, ami egy anyagcsere zavar, ez bombázza szét a hormonokat. Endokrinológus ennek a szakértője, ő kérheti a vérvételt, amiből kiderül, hogy ez a bibi, és az eredményt is csak ő tudja értékelni. Nődokik nem értenek hozzá sajnos. :-(

A fogamzásgátló csak elfedi a bajt, az abbahagyása után rögtön kezdődik minden elölről, míg a metformin, diéta, mozgás kombó véglegesen megoldja a problémát.

2013. jan. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy ennyien írtatok,az igazság az,hogy egy vérvételem volt,még múlt hónap 28.-án,akkor derült ki,hogy az Lh hormon már a ciklusom 6.-ik napján 19,ami ugyebár lehetetlen,mert az ovuláció idejében kellene ilyen magasnak lennie!Az uh alátámasztotta,amit itthon én már a neten kitudakolóztam,hogy valószínűleg PCOS vagyok!:-( Kérdeztem a dokit,és mondtam neki,hogyha kell,elmegyek újabb vérvételre,de azt mondta felesleges,pedig ez az IR-es dolog engem is érdekelne,amúgy a cukrom normális értékek között volt,de ugyebár ennek állítólag köze nincs ahhoz,hogy az IR van vagy nincs! Efektíve fiatal az orvosom,olyan 35-40 körüli,és főorvos,csaknem akar nekem rosszat! Én is elgondolkodtam egy endodokin,és szerintem nem hagyom annyiban a dolgot,kivizsgáltatom magam rendesen! Szeretnék babát,de nem olyan áron,hogy agyonstimulálnak hormonokkal.....
2013. jan. 26. 19:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress fel endokrinológust! A nődokik (legyenek bármennyire jó szándékúak), nem értenek igazán a hormonokhoz. Mindenképpen követelj ki egy terheléses cukorvizsgálatot (erre a háziorvos is adhat beutalót), és már annak az eredményével menj az endokrinológushoz. Nekem mindig tökéletes volt az éhgyomri cukor, erre kiderült, hogy a terhelt viszont beesik az éhgyomri alá, az inzulinom pedig felmegy az egekbe, ez bizony IR (PCOS-em MÉG nincs, de sajnos a hajlam megvan).
2013. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!