Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti szedtetek terhes vitamint...

Ti szedtetek terhes vitamint mikor még csak terveztétek a babát?

Figyelt kérdés
Melyiket szedtétek és az is érdekelne,h minden nap bevettétek vagy amig nem voltatok terhesek addig ritkábban?
2013. jan. 26. 17:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a teherbeesés előtt 5 hónappal kezdtem el szedni a Ladeevitet. Minden nap bevettem a vitamint.

Gondolom nem ettől, de első próbálkozós hónapban összejött a baba.

2013. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem szedtem semmit, sem a terhesség előtt, sem alatta. Egészségesen táplálkoztam, ettem sok gyümölcsöt, zöldséget, tejet, tejtermékeket, tojást stb. Semmilyen vitamin hiányom nem volt és a babának sem.
2013. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 2es: hát igen,ez valóban igy lenne a helyes,de én nem tudok megenni annyi gyümit,zöldséget egy nap,ezért muszáj lesz majd egy kicsit pótolni.
2013. jan. 26. 18:12
 4/14 anonim ***** válasza:

Én egy hónappal a próbálkozás előtt kezdtem gravidát szedni.

Off: kettes! Bizonyított tény, h. Megfelelő táplálkozással sem tudod bevinni pl. A szükséges folsav mennyiséget, amire a szervezetednek fokozottan szüksége van terhesség során. (Velőcső záródás például )

2013. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
1ébként a folsavról: az megtalálható a terhes vitaminokban v külön kell szedni? Azt is naponta?
2013. jan. 26. 18:45
 6/14 anonim ***** válasza:
Van benne. De majd a dokid eldönti kell e szedned külön. Nekem kellett. Sőt, most a vastablettában is van, amit felírtak.
2013. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 frászkarikaborsó ***** válasza:
Én szedtem, novemberben kezdtünk próbálkozni és azt mondta az orvosom hogy nyugodtan szedjem, mert télen úgysem tudok annyi vitamint bevinni. Elevitet szedtem, de nem minden nap, mert volt olyan nap amikor sima A-Z multivitamint (nem tudom milyen márka, valami drogériában vettem).
2013. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Most kezdtünk próbálkozni, néha beszedek egy Elevitet, olyan 2-3 alkalommal egy héten. Néha ritkábban, mikor eszembe jut.
2013. jan. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Terhesség előtt nem, terhességem 9 hónapja alatt összesen 2 doboz Gravidát szedtem el nagy ritkán, amikor eszembe jutott. Nem akartam tömni magamat vitaminokkal, hanem inkább zöldség-gyümölcs-sok tejtermék-olajos magvak, egészséges táplálkozás, mindenből egy keveset. Pedig a terhességem nagy része az őszi-téli időszakra esett, ugyanis márciusban szültem. Így nehezebb volt megoldani a vitamin kérdését, de az eredményeim jók voltak, egyedül némi vas tablettát kellett szednem.

Egészséges kisfiam 10 hónapos:)

Szerintem majd a következő babánál is így csinálom.

2013. jan. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia. Én is azt javasolnám, amit itt többen, hogy egyél sok-sok zöldséget, vitamint, gyümit, de írod, hogy azt nem tudod ezért szeretnéd szedni. Akkor szedj!Azért pórbálj meg egészségesen táplálkozni és figyelj oda a folyadékbevitelre is. Egyébként én a Gravidát szedem - még csak próbálkozás előtt vagyunk - de 3-6 hónappal előtte már lehet szedni.Nem minden nap 2-3 naponta 1 szemet, szerintem előtte elég így! Gravidát szedj szerintem, mert abban van jód - Elevitben nincs - és magyar termék is. Ha pedig várandós leszel egészítsd ki Omega3-mal!Ja, és adj E-vitamint és B-vitamint a párodnak is, neki is szüksége van rá az egészséges spermákhoz!Sok sikert!
2013. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!