Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek mennyire igaz az,...

Szerintetek mennyire igaz az, hogy 30 felett, "minden szempontból rossz" megszülni az első babát?

Figyelt kérdés
30 múltam és igen, most kezdenénk el a családalapítást. Így alakult. Viszont jön a riogatás, a korábban szülők felől, hogy nehezebb lesz a teherbeesés, nem lesz türelmem, és sokkal nehezebben fogom tudni leadni a pluszkilókat a szülés után!!Ja, és már öreg leszek egy testvérkéhez is bőven!Megcáfolni nem igazán tudom feléjük, mire alapozzam??Valaki itt megcáfolná??Persze mindenki véleményét elfogadom!
2013. jan. 27. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Ugyanmár ez egy hatalmas nagy hülyeség. Az lehet hogy BIOLÓGIAILAG könnyebb lett volna számodra mondjuk 25 évesen teherbeesni vagy szülni stb. de az is lehet hogy ugyanolyan lett volna 25 évesen is meg most is. Van aki 30 alatt sem esik könnyebb teherbe és vannak sokan akik huszonévesen is sok sok órát vajúdnak vagy császározás lesz a vége.

Az viszont sokkal fontosabb hogy anyagilag lelkileg pszichésen mindenhogy készen álljon valaki egy gyerekre, ami persze hatalmas öröm de azért gyökerestül megváltoztatja az addigi életet.

Ez sokkal fontosabb hogy erre megérjen egy szülő mint az hogy most akkor biológiailag legjobb korban van e.

Én 26 évesen szültem az elsőt, várhattam volna még.

A másodikat 30 felett, és nagyságrendekkel könnyebb terhesség volt, könnyebb szülés, gyorsabb gyógyulás és regenerálódás mindenféle értelemben.

2013. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Ez így tényleg butaság,amiket mondanak,de az is igaz,hogy én biztos nem várnék 30 éves koromig vagy még tovább..
2013. jan. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta ezt neked? Biztos valami kedves irígy imserősöd, aki megbánta, hogy korán szült...

Én 32 évesen szültem az első lányomat és egészséges, okos kislány. Csupán 12 kilót híztam terhesség alatt és a bőröm szebb volt mint bármelyik fiatal kismamának, akiket láttam a vizsgálatoknál, vagy úszásnál... Sőt utána is olyan lett az alakom, mintha nem is szültem volna, még a mellem is szép marad (szoptattam 8 hónapig). Most leszek 36 és 10 hetes terhes vagyok. Nekem így nagyon jó, hogy saját házba születnek és minendent megadhatunk a gyerekeinknek, nem kell használt cuccokat vennünk, hanem mindenre telik. 20-on évesen max szülői segítséget kérhettünk volna... nekünk így jobb. Ne aggódj, aki ilyen hülyeségeket mond, annak van valami az agyában.

2013. jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem tök mindegy?! Úgy sincs összehasonlítási alapod? 30 előtt nem szültél. Én 34 voltam, mikor szültem. Nem bántam meg! Szerintem kicsit türelmesebb vagyok, nyugodtabb.
2013. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
1 vagyok, tudnám miért lettem lepontozva...mindegy is, remélem örömet okozott.
2013. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hülyeség!

Több barátnőm van, aki 30 felett esett teherbe és egyiknek sem kellett sokat várni rá! A plusz kilókat, meg ha valaki sokat hízik, 22 évesen is nehéz leadni!:)

Viszont jobb esetben egy 30 éves nő mögött több munkában elöltött év van, mint egy jóval fiatalabb mögött, ami a GYED szempontjából sem lényegtelen, ill. ha utána vissza akar állni munkába!

2013. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt ajánlanám figyelmedbe, hogy ha tegyük fel hallgatsz a sok rosszakaródra, és nem szülsz már gyereket, akkor mennyivel boldogtalanabb életed lesz, nem? :-) És ha hízol? Majd erős akaraterővel lefogyod. Öreg leszel egy testvérkéhez? Ki mondja ezt? Aki azért drukkol hogy más se legyen boldog. :-) Ne foglalkozz az ilyen emberekkel!!! Irigy, rosszindulatú kutyák! :-) Csak magaddal, magatokkal törődj! :-) Egyébként az "idősebb"szülők gyereke "okosabb" lesz, mert ezek a szülők tudatosabban nevelik a csemetét. (mondta Czeizel Endre)
2013. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyúm 23, 34, 36 évesen szült nem volt problémás egyik terhessége, szülése sem.

Az hogy ki milyen türelmes, menyire hízékony alkat kérdése nem a koré, sőt szerintem az anyagi helyzet meghatároza.

2013. febr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy 30-35 éves nő mióta öreg ,könyörgöm ? Amúgy megkérdeztem anyámat,ő engem 22 évesen szült,öcsémet meg 10 évre rá. Azt mondta semmi különbség nem volt ,ugyanúgy viselte a terhességet és a szülést is.
2013. febr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!