Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalhatok e gyereket, ha...

Vállalhatok e gyereket, ha túlműködik a pajzsmirigy hormonom?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy hormon eltérései akadályozhatják az egészséges terhességet. Először kezeltetni kell. De sokaknak van pajzsmirigy problémája, és lehet babájuk. EZért azt gondolom, igen, lehet babád. De nem orvosi ellenőrzés nélkül.
2013. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Természetesen orvosi kezelés alatt. Bár úgy tudom túlmüködésnél nagyon nehéz teherbe esni, tehát mindenféleképpen rendbe kell tenni a hormonháztartásod. Ismerősömet annyira nem hozták rendbe a gyógyszerek a túlmüködése miatt, hogy a végén műtét lett. Csak jó eredmények után kezdhetnek el próbálkozni. Nekem alulműködésem van, én pl nem is estem teherbe, sőt egyszer sikerült, de el is vetéltem. Aztán kezeltek és már a 2. babát várom. Csak orvosi megbeszélés után próbálkozzatok! Kezeletlen pajzsmirgy betegség fenállása mellett a terhességet is kockáztatod és a magad egészségét is.
2013. jan. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesség alatt derült ki, hogy pajzsmirigy túlműködésem van. Voltam, endokrinológián. A TSH-m 0,15 volt. Mikor ez kiderült megnézték a T3 és T4 értékeket, ezek rendben voltak. A professzor úr megnyugtatott, hogy nem lesz semmi gond, akkor lenne baj ha alul működne a pajzsmirigyem. Vissza se kellett mennem... Mindenképp el kell menni endokrinológiára ahol több pajzsmirigyhez kapcsolódó értéket megnéznek. Akkor megtudják mondani, hogy lehet-e gond a terhességgel, vagy a babával. Az én kisfiam azóta megszületett, 7 hónapos, teljesen egészséges kisbaba. Az első "éles" hónapban teherbe estem... ;)
2013. jan. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én túlmüködéssel semmi problémám nem volt és egészséges baba születt. Alulmüködés az sokkal rosszabb ,azzal nehezebb is teherbe esni.
2013. jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!