Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha pajzsmirigy alulműködésem...

Ha pajzsmirigy alulműködésem van, teherbe eshetek? Vállalhatok egyáltalán így babát? A terhesség alatt jár ez valamilyen veszéllyel?

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki ez a dolog, gyógyszert még nem kaptam rá, de lehet, hogy fogok...

Előre is köszönöm a válaszokat!


2008. aug. 30. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
nyugodtan vállalhatsz babát,de elötte jó lenne beállitani a hormonszinteket!Én is pajzsmirigy gondozott vagyok!Milyenek lettek az eredményeid?39 hetes kismami
2008. aug. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom még pontosan az eredményt, mert az orvosommal csak telefonban beszéltem, most szabadságon van, 2 hétmúlva megyek hozzá. De a telben annyit mondott, hogy alulműködés, és hogy "kicsit rendetlenkedik". Remélem, nincs nagy gond! Viszont híztam 4 hónap alatt 10 kg-ot! Lehet, hogy a pajzsmirigy-dolog miatt? A ciklusaim sosem voltak rendszeresek, és a fogigátló abbahagyása óta meg pláne nem azok, ennek 7 hónapja már, -így kerültem a dokihoz és így került sor vérvételre!

Köszi a választ!

2008. aug. 30. 17:59
 3/8 anonim ***** válasza:
ha van kedved erről a témáról beszélgetni szivesen beszélek veled priviben vagy ha van msn-ed akkor vegyél fel ha gondolod cimem :szexybarbi@hotmail.com és ne idegeskedj gyogystűzerekkel rendben lehet tartani ,de azt feltétlenűl szedni kell mert akkor hamarabb lehet vetélésed!
2008. aug. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
megpingeltelek :-) köszi!
2008. aug. 30. 19:10
 5/8 anonim válasza:

Nekem a 10. héten vették észre az alulműködést, és aztán a 16. héten tudtam elkezdeni a gyógyszert, aztán emelni kellett az adagot, kb a 24. hétre állt be, eddig semmi probléma nincs a terhességemmel, meg a 12. hét után a baba pajzsmirigye termeli magának a hormont..

Nálam egyenlőre minden rendebn, úgyhogy ne izgulj:)


31. hetes kisfias:)

2008. szept. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! További boldog babavárást, aztán szép szülést!
2008. szept. 1. 13:57
 7/8 anonim válasza:
100%
Nekem is nemrég derült ki,hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Gyerekem még nincsen de természetesen szeretnék majd én is. Meg voltam ijedve, hogy nem lehet de ha rendesen kezelve vagyok akkor talán nem lehet baj. 28 éves vagyok.
2011. szept. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia utolsó!

Csak jó értékkel vállalj babát! nekem akkor a TSH-m 5,4 volt, az már nagyon magas! Szedtem a gyógyszert, de nem eleget, és 2009 decemberében terhes lettem, de rossz értéknél nem fejlődött a baba, elvetéltem, megműtöttek. Rá fél évre, szuper TSH-val, 150 mikrogramm gyógyszerrel naponta a 25 mikrogr helyett ismét teherbeestem, és most van egy 15 hónapos kisfiam, és a 16 hetes vagyok a kistestvérrel. A TSH mindig legyen 0,1-1 között. Én magamnak állítom be a gyógyszeradagot, terhesség alatt 200 mikrogrammra emeltem, 5 hetente megyek emiatt leborba, és mindig jó a TSH-m. Én így vagyok nyugodt.

A pajzsmirigy hormonjait a magzat a 16. hétig nem tudja magának termelni, így addig különösen kockázatos rossz TSH-val "közlekedni".

Sok sikert! Ne habozd elkezdeni a gyógyszert, mert megéri! :))

2011. szept. 13. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!