Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van ilyen hogy a nőgyógyász...

Van ilyen hogy a nőgyógyász nem tud mit adni? Túl magas tesztoszteronszint.

Figyelt kérdés
Ma voltam a nőgyógyászomnál.Másfél éve próbálkozunk a párommal.Nem is írom mennyi nőgyógyásznál jártam azzal hogy pattanásos és szőrös vagyok és egyik sem figyelt oda rám(majd elmúlik,majd beáll,jobb lesz csak pár hónap)mondatokat halottam.Decemberben Németországban elmentem a jelenlegihez.Szimpatikusnak tűnt mert csak azt hajtogatta hogy a baba a legfontosabb.Ma viszont teljesen lelombozódtam.Megjött a vérvétel eredményem és közölte hogy magas a tesztoszteronszintem(nem mondta mennyire)és mennyek el egy meddő "klinikára" ahol kivizsgálnak engem és megoldják a problémám mert ő nincs szakosodva arra hogy kezeljen hormonálisan.példának felemlítette hogy lehet sokáig fog tartani míg jön a baba mert az egyik betegének 25évébe telt!!!!!46évesen. Na hát köszönöm szépen majdnem elájultam amikor meghallottam. Váltsak orvost?Tényleg ennyire szörnyű ez?
2013. jan. 30. 19:46
 1/3 frászkarikaborsó ***** válasza:

Endokrinológushoz menj, ne nőgyógyászhoz. Németországban nem tudom hogy van, de nálunk a nődokik simán tojnak az ilyenekre és maximum hormont írnak fel ami ugyanúgy nem jó. Endokrinológus elküld több pontos terheléses cukorvizsgálatra, ahol vércukrot és inzulint néznek, illetve nézet pajzsmirigy hormonokat is, mert ott is lehet eltérés. Valószínűleg egyébként inzulinrezisztenciád van és ez okozza a magas tesztoszteront, emiatt nem sikerül a baba.

Amit már most megtehetsz az a diéta és a mozgás, ezek 60%-ban segítenek gyógyszer nélkül is megoldani a problémát. Keress rá a neten hogy inzulinrezisztencia diéta, meg fogod találni az infókat. A mozgás meg legalább heti 3x45 perc de inkább több legyen, valami ami jól felpörget, akár futás, akár szobabicikli, akár valamilyen aerobic vagy fitness jellegű csoportos dolog.

2013. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.Nagyon kétségbe estem.:( Feltétlenül rákeresek.Sportolást egy hónapja kezdtem.Futást úgyhogy akkor azzal nem lesz probléma.
2013. jan. 30. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Feltétlen endokrinológus!!!

A vérvételek eredményei nincsenek meg?? Pl. mennyi az a magas tesztoszteron? TSH-t néztek? A pattanásosság,szőrösség simán lehet PCO!!!

Mi 6 évet vártunk a babára, mire egy teljesen véletlen vérvételből és jó időben jó endokrinológus választásból kiderült mi a baj (pajzsmirigy, pco), kaptam mindenre gyógyszert, októberben kezdtem el szedni, februárban már pozitívat teszteltem!

Kívánok neked minden jót!!

2013. jan. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!