Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Biológiai óra? Mi van velem?

Biológiai óra? Mi van velem?

Figyelt kérdés

Létezik olyan, hogy "beindul a biológiai órám"? Kb. 1 éve szó szerint gyötör a vágy egy kisbaba után. Annyira szeretnék saját babát, hogy már néha sírhatnékom van. Párommal 2 éve vagyunk együtt, ő is szeretne kisbabát, de először kellene egy saját lakás... Ezt értem és tudom, hiszen nem lehet a bizonytalanba beleültetni egy kisgyereket.

Most abban reménykedek, hogy 2 év múlva, mire elvégzem a sulit, lesz saját lakásunk, és tudok pénzt keresni a szakmámmal.

Éassan úgy érzem, belebetegszem. Már olyanokat álmodok, hogy nagy pocakom van. A boltokban mindig nézem a picinyke ruhákat, és olvadozok...

Hogy bírjam ki?

Párom tudja, hogy nagyon szeretném már, és ő is nagyon szeretné.


Amúg 19 éves múltam...


2009. szept. 2. 20:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%
19 évesen biológiai óra?!
2009. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%

Annyira irigyellek...


Én 27 éves vagyok, és kiráz a hideg a gyerek gondolatától is. Körülöttem meg mindenki szül, de legalábbis házasodik.


Szerintem ez nem biológiai óra, hanem te ilyen vagy, családcentrikus, és meg tudod látni a gyerekben életed értelmét. Mindenesetre várj még a gyerekkel, mert egy csecsemő mellett nagyon nehéz befejezni az iskolát.

2009. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

hát éppen ez az...

amúgymeg a 19 év nem jelent semmit, nem kell előítéleteket szövögetni...

testileg-lelkileg, gondolkodásmódban érettebb voltam mindig, és vagyok most is a koromnál, korombelieknél.

2009. szept. 2. 20:42
 4/35 A kérdező kommentje:

jah, ez az első válaszolonak ment...


kedves második: mindenképpen várunk a babával, de elképzelésem nincs, hogy bírjam ki ezt a 2 évet. már gondolatban azt is elterveztem, hogy dobom majd fel a babaszobát

festőnek tanulok=) (művésznek, nem szobafestőnek :) )

2009. szept. 2. 20:46
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

szia!


Ha ez így van, akkor szerintem ne várj! Jó, jó lehet írni, hogy felelőtlen válasz , mert lakás meg minden... de ha tényleg szeretnéd, és nagyon vágysz utána...

Engem őszintén megírom, nem is a lakásprobléma aggaszt a legjobban , hanem a következő. Van ugye egy párod...Ő mennyire komoly? Ő is olyan beállítottságú mint Te ? Bizton tudsz rá számítani? Jövőt ő is "szövögeti" veled? Mert tudod, ő is beleadja maga kis energiáit a fogantatásba, de a 9 hónap után fel is kell nevelni azt a babát....

2009. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont így érzek. Barátnőim is most szültek, de nekem még el kell mennem dolgozni, mert most végeztem, és ha nem dolgozom egy percet sem, akkor semmi pénzünk nem lesz... Én egyébként áprilisra tervezem, hogy teherbe essek, talán addigra már lesz pár hónapnyi munkaviszonyom is.

De én is pont olyan vagyok mint te. Sírhatnékom van ha babákat látok, picit irigykedem... Meg bababoltba járok nézegetem a neten is a dolgokat. Néha úgy érzem sose tartok már ott. Mondjuk én már 24 múltam, de a te korodban baby sitter voltam, kiéltem magam. :D

2009. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Párom is ugyan ilyen gondolkodású, mint én, együtt tervezgetünk, együtt "rendezzük be a babaszobát".

De tényleg nem lenne hol laknunk szegény babával... Bár terveink szerint ebben a tanévben összeköltözünk...


Kedves 27 éves, szintén vágyakozó sorstársam:) szorítsuk egymás kezét a "nehéz időben" =)

2009. szept. 2. 21:01
 8/35 A kérdező kommentje:
hopsz, 24, bocsi =)
2009. szept. 2. 21:02
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Amit utoljára írtak, adott egy jó ötletet, hogy szabadidődben vállalj babyszitterkedést, így kiélheted magadat. Én 20 évesen szültem és nem bántam meg így 37 éves fejjel sem. De most meg már alig várom, hogy egyszer unokákkal babázhassak, de mindennek eljön a maga ideje és nem kell kapkodni.
2009. szept. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen.:)

Némileg orvosolta a helyzetet, hogy barátok gyerekére kellett vigyáznunk egy hétvégén. 2 kisgyerekre. Ördögök voltak:)

1 nap után idegroncsokká váltunk. De teljesítettük a feladatot.

1 hónapig őrlángon volt bennem a hatalmas vágy a gyerek után.:) Aztán halványult az emlék, és újra visszakerültem az őrlődésbe.

Egyébként ennek önmagától is az a természetrajza, hogy hullámzik. Nem is bírnád fizikailag, se lelkileg az állandó felpörgetettséget. Ilyenkor a szervezet csinál egy kis szünetet, amikor nem annyira fog érdekelni.

És az is nyugtasson, hogy nagyon fiatal vagy még..:)

Sok szerencsét!

2009. szept. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!