Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen betegség pontosan a...

Milyen betegség pontosan a PCOS, kifejtené nekem valaki részletesen? Ja és az IR is érdekelne!

Figyelt kérdés
2013. febr. 3. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Policisztás ovárium szindróma,vagyis a peték nem tudnak kiszabadulni a tüszőből ezért ciszták leszek belőlük.De a neten utánanézel mindent leírnak róla.Az Ir inzulinrezisztencia tul.képpen ha ezt nem kezelik ebből lesz a policisztás petefészek mindkettőre 3.mas kezelés kell gyógyszer,diéta,mozgás metformin alapanyagú gyógyszer,a hármas kezelés hatására idővel felszívódnak a ciszták rendeződik a ciklus és lesz peteérés is.
2013. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Te kicsit érthetőbben elmagyaráztad mint amit a neten írnak...:-)
2013. febr. 3. 12:50
 3/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
kicsit azért másként van.. a pcos lényege tényleg ugyanaz mint amit az első írt, az IR (inzulinrezisztencia) viszont anyagcserezavar. Az IR okozhat PCOS-t, de nem mindig függ össze. Ha valakinek PCOS-e van és kiderül hogy IR is áll a háttérben, akkor valószínűleg amiatt alakul ki a PCOS és ekkor a hármas kezelés valóban hatékony. De ha valakinél nem IR okozza, akkor felesleges a 3-as kezelés meg a metformin. Például okozhatja pajzsmirigyprobléma is, akkor pedig hiába csinálja az ember a 3-as kezelést...
2013. febr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy ez összefügg,tehát aki pcos az ir-es is mert a ciszták a kezeletlen ir-től alakulnak ki elég régóta tanulmányozom mert ir-es vagyok és sokat tanultam erről a 15 hónap alatt a diétát is kívülről tolom már.De félreértés ne essék nem vitatkozni szeretnék csak segíteni.
2013. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha egyszer már ciszták vannak akkor pedig már kell a gyógyszer mert az segít felszívódni és egy idő után segít kilökődni a tüszőből a petét ekkor már van peteérés is persze ehhez idő kell.Hiába kap valaki erre pajzsmirigy gyógyszert attól a ciszták nem fognak eltűnni,kell a metformin alapú gyógyszer ami segít bejutni az inzulint a sejtekbe ,a petefészekben ugyanis inzulinérzékelő receptorok vannak.
2013. febr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

www.pco-szindroma.hu


www.mensmentis.hu

2013. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tünetek, diagnosztika, kezelés részletei egy helyen:


[link]

2013. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de ha nekem van rendszeresen peteérésem, és meg is reped a tüsző, akkor kizárhatom a PCOS-t?
2013. febr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem. Nekem nagyon sokáig volt rendszeres ciklusom, bizonyítottan volt peteérésem is, de megvoltak a ciszták is.

Az IR súlyosságától függ.

2013. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha vki PCOS, nem biztos hogy van IR-e!!!!! Erre én egy tökéletes példa vagyok!
2013. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!