Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megelőzhető a vetélés? PCOS...

Megelőzhető a vetélés? PCOS vagyok és ezért nagyon félek. Iszom a Palástfű teát, de mégis rettegek. Lehet miattam de lehet a betegség miatt elveszíthetem. Tanácsot szeretnék kérni.

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 15 év óta PCO-s vagyok és cukros is.Első babámat várom 34.hétben vagyok.A vérnyomásom lett magas a terhesség alatt,de azt gyógyszerrel kezelik.

Amúgy teljesen problémamentes a terhességem.

Nyugi én csak ezt tudom tanácsolni!

2009. júl. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szintén PCOS-s vagyok és 28 hetes kismama! Én clostit szedtem, és annak a hatása kihat jó pár hónapig, ezt mondta a dokim a SOTE II-n. Én is ittam a palástfű teát. Csak pozitívan! De ha nagyon aggódsz, menj el a dokidhoz és kérd meg hogy írjon fel terhességmegtartó gyógyszert (pl utrogestan).

Ne úgy állj hozzá hogy baj lehet! Minden rendben lesz!

Sok egészséget kívánok!

2009. júl. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sürgősen tedd félre a rettegést, mert azzal nem jutsz előbbre, sőt!

Én is PCOS vagyok. 10 hetes a kisbabaám. A terhességem alatt igyekeztem nyugalmat erőltetni magamra és pozitívan gondolkozni. Nekem is megfordult a fejemben a vetélés kockázata, de félresöpörtem az efféle gondolatokat, mert tudtam, hogy ezzel nem megyek előbbre, nincs értelme ezen gondolkozni. Nem történik meg veled! De ehhez nyugalomra, optimizmusra van szükség.

Szóval a rettegést felejtsd el és élvezd a terhességet, a leggyönyörűbb dolog az életben! Vigyázz a kis magzatodra! Soha az életben ennyire nem tudsz rá vigyázni, mint most!

Minden jót kívánok neked!

2009. júl. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez kicsit megnyugtató.A dr. szerint ne is gondoljak a vetélésre,mert ez bárkinél bármikor előfordulhat.
2009. júl. 13. 08:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok PCOS, de amint pozitiv lett a tesztem elkezdtem az Utrogestan hüvelytablettát használni, és azt mondta az orvosom, hogy a 13. hétig használjam is. Ez segit megtartani a babát.
2009. júl. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A nyugalmat hogy lehet megteremteni???Dolgozok,utazok és a többi,gondolom ti is ismeritek ezt az érzést.
2009. júl. 13. 08:54
 7/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nekem a terhességem előtt volt vetélésem, bár akkor még nem tudtuk a pcos-t és nem szedtem semmi terhességmegtartót, és clostit sem előtte...ez bárkivel előfordul. Majd a terhességem elején volt pici vérzés, és a dokim veszélyeztetett terhesként kiírt táppénzre már az elejétől. Ha megteheted menj táppénzre. Nekem a munkahely amúgy is nagyon stresszes volt, és sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb vagyok. Unatkozni nem unatkozom. Az elején sokat feküdtem, de azóta átmegyek a barátnőmhöz babázni, vagy valaki jön hozzám...stb.

Naponta mondogasd hogy minden rendben lesz, egészséges, életrevaló baba van a pocidban! És ez így is van!!!

Szép napot!

2009. júl. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez nagyon jól esik.Engem hónapok óta gyogyikkal bombáztak ettől is félek maradt e még hatása.?!Meg akarok nyugodni és meg is fogok.Köszönöm
2009. júl. 13. 09:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon stresszes a munkád, akkor lehet, hogy tényleg jobb, ha táppénzre mész, de csak akkor, ha otthon le tudod kötni magad (főzés, vmilyen keratív hobbi, séta, könyv, alvás stb.) és nem agyalsz folyton a rossz dolgokon. Minden jót és jó egészséget Neked és a babádnak!
2009. júl. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ápolónő vagyok azt hiszem ez eléggé stresszes.A baba még nagyon picike,talán tényleg el kellene gondolkodnom az otthonmaradáson,szerintem lefoglalom magam,rengeteg dolgot kellene tennem.Köszi
2009. júl. 13. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!