Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Meddőségi kezelésre járok a...

Meddőségi kezelésre járok a párommal, akinek már van egy gyermeke, erről írok az alábbiakban. Hogyan kezeljem az érzéseim, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Végső elkeseredésemben írok, annyira nem tudom mi tévő legyek, teljesen össze van bennem zavarodva minden és nincs már se erőm, se kitartásom, semmi. Több, mint másfél éve próbálkozunk a Babával (nekem az első), sikertelenül. Fél éve meddőségibe járok, ahol a vizsgálatok kiderítették, nincs peteérésem és a párommal összeférhetetlenség áll fent. A fél év alatt mindössze 1 inszeminácóm volt, az is sikertelen, mert a többi hónapban újabb és újabb gondok adódnak. Ciszták, fertőzések, kezelések, stb. Gondolom sokan ismeritek a szituációt és az ehhez kapcsolódó érzéseket.

Ami számomra még inkább megnehezíti a dolgot, hogy a páromnak van már egy 7 éves kislánya, aki ráadásul most kezdi az iskolát. A párom igazán rendesen törődik vele, nemcsak kéthetente hétvégén van vele, hanem hétközben is kétszer-háromszor ő hozta az oviból. Ez persze sok egyezkedést is igényel a gyerek Anyjával. A kislány nagyon szeret engem is, szeret velünk, nálunk lenni, ezen a téren nincs gond. Mégis ami bennem ezt a zűrzavart okozza, az az, hogy úgy érzem, időről-időre magamra maradok ebben a meddőségi kezelésben.

Például, múltkor amikor az inszemináció után kiderült, hogy nem sikerült a beavatkozás (ráadásul megállapítottak valami problémát is), én nagyon magam alá kerültem és pont péntek volt és jött hozzánk hétvégére a kislány. Régebben jártam velünk ide-oda, kirándulni, játszóterezni, de az utóbbi hónapokban nem akartam a játszótérre (se) menni. Fáradt voltam, vagyok, kimerült testileg, lelkileg, nem tudtam olyan helyen nézni a pocakos kismamákat...

Úgyhogy egyedül töltöttem lényegében az egész hétvégét és mivel senki nem tud a meddőségiről még beszélgetni sem tudtam senkivel. Nem mintha akartam volna. A párommal szerettem volna, dehát... Persze arra nagyon ügyelek, hogy kislány ne érezze úgy, zavar engem, hogy jól érezze magát, de ez az utóbbi időben nagyon sok energiámat elveszi. A páromra is próbálok figyelni ilyenkor, de ha néha próbálok vele egy kicsit beszélgetni, még én érzem magam rosszul, hogy nem most kéne. De akkor mikor? Hétközben dolgozom, onnan megyünk a vizsgálatokra és utána vissza a munkába, így akkor nem tudunk. Így néha esténként, persze hulla fáradtan próbálunk beszélgetni, de így is néha veszekedésbe torkollik az egész. Nem szeretnék rosszat mondani a páromról, nagyon szeret és igyekszik segíteni, erőt adni, de ugye ott a kislánya és én azt se szeretném ha úgy érezné ketté kell szakadnia.

Ne értsetek félre kérlek, nem haragszom rá, tudom, hogy van egy kislánya, s hogy ez mivel jár. Tudom, hogy annyira vágyik már ő is a Picinkre, teljesen be is van zsongva a témától. (ha valakiben felmerülne, egyikünk sem erőltette a baba témát, jött magától illetve a szerelmünktől :) ) Persze el lehetne tolni a hétvégéket, de én sajnos nem tudom előre a vizsgálatok pontos napjait és ha az utolsó pillanatban derül ki, hogy mi van velem, úgy már nem megoldható a napok cseréje.

Olyan nehezen tudom csak megfogalmazni ami bennem van, kérlek ne mondjátok azt, hogy féltékeny vagyok, meg hogy ne bántsam a kislányt, mert nem teszem.

Természetesen nem tudok most mindent leírni, megpróbáltam valahogy összefogni, remélem talán Ti megértitek, ha már én nem vagyok képes átlátni és azt se tudom, magamról mit gondoljak, mit tegyek. Elsősorban olyanok válaszára vágyom, akik hasonló helyzetben vannak, de persze mindenkinek örülök és köszönöm, aki időt szánt a soraimra és válaszol.


2009. szept. 4. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem, ilyen helyzetben a baráti beszélgetéseknek, mikor kibeszélheted magad, nagyon jó hatása lenne. Ezeket a problémákat magadnak is okozhatod, ha lelkileg nem vagy kiegyensúlyozott, és ez nyilvánvaló. Oszd meg valakivel a párodon kívül is a problémákat, rengeteget segíthet!! Minden jót kívánok nektek!
2009. szept. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a történeted!

Szerintem is az lenne a legjobb ha kibeszélnéd magadból,mondjuk egy igazi,őszinte jó barátnő sokat tudna segíteni!Nem vagy önző,sem féltékeny,nagyon is jól állsz a dolgokhoz,le a kalappal!

Nagyon jó embernek tűnsz és megérdemled,hogy végre egyszer legyen egy kisbabád!!

Sok sikert,egészséget és boldogságot kívánok neked!

És nem utolsó sorban KITARTÁST!

2009. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is biztos vagyok benne h jó ember lehetsz, és jó anya is leszel. Tényleg az lenne a legjobb most neked, h olyan valakivel kéne megbeszélned a gondjaidat, aki hasonló szituban van, én sok csajjal ismerkedtem meg itt, msn működik, és hidd el nagyon sokat ér, és nem kell mindig babáról és a meddőségről beszélni... Ismerkedj bátran itt, szerezz beszélgetős csajokat, hidd el jobban leszel. Nagyon sok szerencsét, és kivánom neked, h minél előbb teljesüljön minden vágyad, nagyon megérdemelnéd...
2009. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is ne add fel.Ha nincs peteérésed, azt lehet kezelni.Unokatesómék is összeférhetetlenek, és most fog születni a 3.baba.Mind a 3 teljesen spontán, ráadásul a 3. spirál mellett fogant meg.Tehát remény mindig van.Nektek is össze fog jönni a baba.Tudom milyen rossz, mi 8 hónapja próbálkozunk és még semmi,néha én is kibukok, de nem adom fel.
2009. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem a tied azért hogy így elfogadod a kislányt és nyitott vagy felé. Most egy kicsit talán magadba fordultál mint írod is kicsit elfáradtál nem mész veluk a kozos programokra sem. Ha van rá mód és megoldható szerintem elmehetnétek ha más nem egy hosszú hétvégére egy kicsit kikapcsolódni a pároddal. Csak Ti ketten....Remek alkalom lenne kibeszélni mi az ami bánt és kicsit pihenhetnél is. Tudom nehéz nem gondolni a babára de ne akard gorcsosen azzal nem segítesz magadnak. Nekem van 7 éves gyermekem de a kistesó tobb mint egy éve várat magára. Nagyon rossz állandóan kuzdom az érzéseim ellen nem szabad hogy teljesen rágorcsoljek próbálom lekotni magam és nem gondolni rá most pl. nekiálltunk festeni és áttrendezni a szobákat. Gondolhatod micsoda felfordulással jár de most ez teljesen lefoglal. Majdcsak sikerul aztán a baba is ha 1 év múlva akkor egy év múlva mit lehet tenni nem rajtunk múlik sajnos ezt nem tudjuk befolyásolni. Remélem Neked is sikerul osszeszedni magad és legyozni onmagad erot gyujteni és meglásd hamarosan meseszép kisbabád szuletik
2009. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, köszönöm mindenkinek a kedves, bátorító sorokat!!!!!!!! Annyira jól esett amiket írtatok, sok-sok erőt merítettem belőle. Megpróbálok keresni valakit, akivel beszélgethetnénk, igazatok lehet, hogy erre nagy szükségem van.

Azóta a párommal is beszélgettünk és megpróbáljuk úgy intézni a dolgokat, hogy ha kezelésre megyünk, vagy beavatkozásra, akkor legyen előtte-utána "szabadnapunk" amikor magunk lehetünk és átbeszélhetjük a helyzetet vagy épp kikapcsolódunk.

Mégegyszer köszönöm, hogy meghallgattatok és válaszoltatok!

2009. szept. 8. 13:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy vagy azóta?

Mi újság felétek?

2009. okt. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!