Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pm. Alulűködésem van és...

Pm. Alulűködésem van és valószínű IR-em. Ti ilyen problémákkal mennyi idő után estetek teherbe?

Figyelt kérdés
A pm-re kaptam Letrox-ot. Az IR még nem biztos, de a dokim szerint nagyon valószínű ezért kaptam vérvételre papírt. 6 éve próbálkozunk. Magamtól mentem endodokihoz, mert a nőgyászaim szerint felesleges időpocsékolás lett volna. Na erről ennyit. Ha igyekszem mindent betartani akkor mikkora várhatom a változást? Tapasztalatokat szeretnék kérni.

2013. febr. 5. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az az IR?
2013. febr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Inzulinrezisztenciát jelent.
2013. febr. 5. 10:48
 3/8 anonim ***** válasza:
És annak van valami tünete? Hogy jönnek rá? Érdekes nődokid van, szerintem válts, ha hat év után felesleges az endodoki!
2013. febr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

IR- inzulinrezisztencia.


Teljesen attól függ, hogy mennyire komoly az elváltozás. 3 hónaptól-évekig is tarthat, egyéni, hogy ki-milyen gyorsan reagál. Nekem egy éve tart a kezelésem, de még nem javasolta az orvosunk a próbálkozást. (Volt egy vetélésem korábban.)


Azt javaslom, hogy kérj részletes hormonképet, három pontos cukor-inzulin terhelést és részletes nőgyógyászati ultrahangot (nekem több orvos is azt mondta, hogy nincsenek cisztáim, majd a negyedik megmutatta a monitoron, hogy milyen sok van! Ne kérdezd, a korábbiak mit néztek, szerintem az órát...)


Így nem csak az IR, de még a PCOS is igazolódott nálam. 2 évig senki nem mondta ki, én jártam utána, mert tudtam, hogy valami nem stimmel.

2013. febr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves IR-ről érdeklődő. Az Én Diétám oldalán jelent meg a facebook-on egy érdekes, beszédes ábra arról, hogy röviden mi is az IR. Körfolyamat.


Étkezés (szénhidrátbevitel) -> inzulintermelés -> a sejtek nem érzékelik az inzulint -> a szénhidrátok zsírként tárolódnak -> fáradtság és éhségérzet -> étkezés -> .... és így tovább.


(A képet megtalálod itt: [link] )


Nekem változó tüneteim voltak:

- gyakori, nagyon erős éhségérzet

- gyengeség, szédülés, amikor fogyózni akartam

- remegés, nagyon erős vágy szénhidrát után (ez akkor abban nyilvánult meg, hogy vagy csokira, vagy péksütire vágytam. Nem feltétlenül édesre, de puha, fehér lisztes, vagy omlós dolgokra. Édes gyümölcsökre.)

- fáradt voltam és kedvetlen egész nap (utólag már tudom, hogy ezért)

- hullott a hajam, zsírosodott és ha nem is voltak gyakran pattanásaim, azok gyakran mélyek és hosszan megmaradóak voltak

- néha, megmagyarázhatatlan okból erős hasmenésem lett és

sorolhatnám.

2013. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem szerencsére PCO-m nincs. Az endodoki is ezt mondta. Friss 3. és 21. napi vérvétellel mentem hozzá. Amúgy köszönöm a válaszod.
2013. febr. 5. 11:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi még "csak" május óta próbálkozunk, decemberben derült ki a pajzsmirigy alulműködés és az IR (nekem még progeszteron elégtelenségem és prolaktin problémám is van). Azért fordultunk már egy éven belül dokihoz, mert a hülye fogamzásgátló teljesen megkeverte a ciklusom. A következő tüneteim voltak: étkezés után nagyon rosszul voltam/szédültem (túllőtt az inzulin, így leesett a cukrom), alacsony vérnyomás, nagyon görcsös menzesz, hajhullás, ciklus végén 1-2 hétig pecsételés. A pajzsmirigy alulműködés ellenére is túlságosan sovány vagyok nem tudok hízni, és ha hízom, akkor sem hasra megy (pedig ez az általános). Januárban jutottam el endokrinológushoz, kaptam euthyrox-ot, és tartom a diétát (200g/napon vagyok). Meglátjuk, hogy mennyire hamar hoz eredményt...
2013. febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 évig tartott, míg a pm rendbe jött teljesen, megszűnt minden tünet. Az IR-nél a féléves controll már jó volt. Kezelés megkezdése után 10 hónappal lett pozitív tesztem, két hétig pozi volt, aztán átment negába. UH igazolta hogy nincs terhesség. Azóta 3 hónap telt el, volt egy hystero-lapar műtétem is most januárban, aztán áprilisban jön a 2. lombik.
2013. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!