Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esélye, hogy szoptat...

Mennyi az esélye, hogy szoptatás alatt sikerül összehozni a kistesót?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kislányom. 6 hónapos korában jött meg először. Az első ciklusban csak jelek alapján tudom, hogy volt peteérésem, most elkezdtem mérni a hőmérsékletemet. Most még nem volt, de még ideje sem volt (az előző ciklushossz alapján). Az ovuteszt még negatív, de van már 2. csík, csak halványabb. Ezek szerint biztos, hogy lesz peteérésem, ugye? És ha valóban van peteérésem, akkor simán összejöhet a kistesó, nem?

2013. febr. 5. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
De igen:) a szoptatas nem befolyasolja a teherbeesest:) 5hkm
2013. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szülés után nekem is 6 hónappal jött meg, eleinte semmit nem csináltunk csak simán együtt voltunk, majd az első ovutesztes hónapban összejött.

Egy jó tanács: ha pozitív lesz az ovuteszted (azaz egyforma a két csík, vagy az alsó csík sokkal erősebb mint a felső)akkor aznap HAJNALBAN bújjatok össze, mert akkor van a tüszőrepedés, általában mindig hajnalban.


Kislányom 10 hónapos volt mikor terhes lettem az öcsikével, aki ma már 5 hónapos nagyfiú:) (és hamarosan dolgozni fogunk a 3. gyerkőcön is:)


Sok sikert!

2013. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy a lányom akkor már csak este szopizott. Ha a tied többet szopizik elképzelhető, hogy gátolja a teherbeesést, csináld szorgalmasan az ovuteszteket, ha pozitív lesz akkor elvileg nincs akadálya:)
2013. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt a lányom, csak szopott, és terhes lettem az öccsével.
2013. febr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz;

Lányom 4 hónapos volt amikor teherbe estem az öccsével...:-) kizárólagos szoptatás mellett

Volt is nagy meglepetés....

2013. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2. válaszadó, köszönöm a jó tanácsot! Ha az ovu pont hétvégére fog esni (erre elvileg jó esély van), akkor működik hajnalban, de ha nem, akkor sajnos csak az este marad... :) De azért reménykedem! :)

2013. febr. 5. 21:12
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja, viszont még 4-5x szoptatok... De reméljük, így is menni fog! Sajnos hallottam olyanokat, akiknek amíg volt egy csepp tejük, addig nem jött a baba, de bízom benne, hogy nem ebbe a csoportba tartozom...

Szerintetek mi a gyakoribb? (Magatoktól eltekintve... :))

Ja, és mindenkinek gratulálok a kistesóhoz! :)

2013. febr. 5. 21:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Én megéltem már azt a változatot is, hogy amíg volt egy csepp tejem, addig meg sem jött (11 hó), ill. azt a változatot is, hogy amíg volt egy csepp tejem, addig megjött ugyan, beálltak viszonylagosan a ciklusaim, de nem lettem terhes, és most az történt velem, hogy még meg sem jött szülés után, viszont terhes lettem a kisbabám 2.5 hónapos korában kizárólagos szoptatás mellett.

Tehát egy emberen belól is ennyi vltozat lehet, pedig látszólag semmi különbséget én nem vettem észre a szervezetemben.

2013. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!