Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért pont az utolsó menstruác...

Miért pont az utolsó menstruáció első napjától számolják a szülés időpontját?

Figyelt kérdés

Persze érthető, hogy általában nem lehet pontosan tudni a fogantatás időpontját, de annyit gondolkoztam már rajta miért veszik úgy, mintha azon a napon fogant volna meg a baba?Egyrészt fura lenne, hogy az ember aznap "csinál gyereket" amikor megjön neki, másrészt úgy tudom (persze nem vagyok biztos benne), hogy pont a 2 menstruáció közt félidőben a legtermékenyebb a nő.

Én pl véletlenül napra pontosan tudom mikor fogant a babám mégis egy héttel előtte, az utolsó menzeszem első napjára tették a fogantatást és onnan számolták ki a szülés várható idejét.Ok, nem sokat oszt vagy szoroz egy hét, de valaki leírná miért pont így van ez?(Igen, tudom hülye kérdés, de attól még érdekel).



2013. febr. 8. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem így könnyebb nekik. Amúgy a terhesség nem is 40 hét.
2013. febr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a mensi első napja tuti, míg a fogantatás nem az. Te sem tudhatod, pontosan mikor történt, max. azt, hogy melyik együttlétből, de a fogantatás nem egy azonnal beköetkező dolog. Lehet, hogy két nappal később fogant, nem tudhatod. Ezért azt veszik, ami a legközelebbi,még biztos esemény volt a ciklusban, ez pedig az előző mensi első napja. Mindenki tudja, hogy valamennyivel több, kb. 2 héttel, de még mindig biztosabb, mint lőni egyet vaktába.
2013. febr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

mert nem tudják mikor fogant

a terhesség 267 nap, ha az utolsó menzi első napjától számolják, akkor meg 280 nap (40 hét)

2013. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy így könnyebb, de ha az anyuka véletlenül (ahogy most én is) pontosan tudja mikor fogant a baba miért nem úgy számolják?:) Fura:)
2013. febr. 8. 22:09
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert az egy biztos időpont. Általában középidőben fogan a baba, oersze van akinek nem. Ez inkább régen volt mérvadó, mivel másból nem tudtak számolni, ma már az ultrahangos adatok a meghatározóbbak.
2013. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze, később foganhat, de korábban aligha.És ha tudom, hogy 2 hónapig előtte semmilyen szexuális együttlétem nem volt betegség miatt a férjemmel, csak azon a bizonyos napon, aztán úgy alakult, hogy több mint egy hétig megint semmi elég fura lenne ha egy héttel korábban fogant volna a baba.:)
2013. febr. 8. 22:11
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A spermiumok a petevezető bolyhaiban 5 napig életképes, energiatakarékos üzemmódban vannak és várják a kiszabaduló petesejt által kiadott kémiai jelet, hogy mehet a megtermékenyítés. Ezért azzal, hogy az egyetlen együttlét előtt egy héttel nem lehetett, azzal egyetértek. De hogy utána kb. héttel nem lehetett, azzal nem. Biológiailag lehetséges. Tehát a te számításod sem pontosabb, mint kb. 5 napos szűkítés. Az övék 2 hetes szükítés. Ahhoz képest, hogy nem tudják a lehetséges együttlét időpontját, nem rossz, szerintem.
2013. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok vizsgálatnál fontos a terhesség ideje, ezeket nem csinálhatják bemondásra, hogy: kérem, mi a férjemmel, okóber 17-én bújtunk össze, akkor fogant a baba. Mindeni azt mondana, amit akar.
2013. febr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7-es, ez nagyon szépen összefoglalt válasz volt, így már érthető:)
2013. febr. 8. 22:25
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyébként ma már UH-val is napra pontosan megmondják a terhességi kort (főleg az első trimeszterben), és ez általában közel van a menstruációból számítotthoz, ha az eltérés nagyobb mint egy hét, akkor az ún. UH terminust tekintik mérvadónak.

Lehet 10-20 év múlva már csak ez lesz....

A technika ördöge :))

2013. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!