Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Utrogestan? Árthatok ha...

Utrogestan? Árthatok ha abbahagyom?

Figyelt kérdés
Utrogestan hozta meg a mensimet. Aztán closti..és a ciklus 14-24 napig kell szednem az utrogestant megint,h,hogyha sikerül a fogantatás,akkor segítse a beágyazódást. 16.napon volt a peteérésem. Attól félek,h.hogyha sikerült teherbe esnem,akkor ártok a hirtelen progreszteron megvonással. Volt már vki hasonló helyzetben?
2009. szept. 5. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia,

én a 14 betöltött hét végéig kaptam az utrogestant, utáltam, de mindent megtettem, h ogy a baba benn maradjon

most lesz 2 éves egészséges baba

ha hormonelégtelenséged van, valószínűleg neked is kb. addig kell majd használnod

kitartást!

2009. szept. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! A doki nem mondta,h. szedjem tovább,de nagyon félek,h.ártok ha abbahagyom:-( Hallgassak a dokimra vagy a megérzésemre?
2009. szept. 5. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a 12.hét végéig szedtem és hirtelen hagytam abba (Oorvosi utasításra). Azért nem gond, ha abbahagyod, mert a 12. héttől már a méhlepény veszi át a szerepet a sárgatesttől és neki már nem kell a progeszteron :)



De a 12. hét végéig kell szedni.

2009. szept. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Félreérthető volt a kérdésem:-)!! Nem tudom,h. terhes vagyok e! A ciklus második felében vagyok még csak..4 nap múlva kellene megjönnie. Attól félek,h. ha most abbahagyom a gyógyszert, akkor lesz vmi baj esetleg a hirtelen megvonástól..ezt kellett szednem azért is h. egyáltalán megjöjjön.
2009. szept. 6. 08:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Az Utrogestan nem hozza meg a menstruációt. Ez progeszteront tartalmaz, felkészíti a nyálkahártyát a megtermékenyített petetsejt beágyazódására és aztán pedig segít a terhesség fenntartásában.Az hozhatta meg a mensidet h abbahagytad. Ne hagyd abba semmiképp, csak ha Utrogestan mellett is megjött, de akkor mindenképp. Ha nem jött meg akkor szedd a 12. hétig.

Én is closty és utro mellett lettem terhes, és van egy 10 hetes pici fiam. :) Sok sikert!

2009. szept. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amíg meg nem jön, mindenképpen szedd!


Ha babás vagy, akkor meg szedd tovább. Nekem az ötödik héten írták fel az ügyeleten, egy bevérzés után, aztán következő héten a saját nőgyógyászom, akiben maximálisan megbízom, azt mondta, hogy ha egyszer elkezdtem, akkor már nem szabad abbahagyni a 12. hétig, nehogy elmenjen a baba.

2009. szept. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!