Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan döntsek az alábbi...

Hogyan döntsek az alábbi dolgok alapján? A munkahelyem és a teherbeesés függvénye.

Figyelt kérdés

Már 8-ik hónapja probálok teherbeesni (második baba lenne), eddig sikertelenűl. Már néhány hónapja fontolgatom, hogy otthagyom a munkahelyem, mivel másik városba költözött a cég és emiatt hajnalban kelek, este jövök, soha nem látom a férjemet és gyereket. Az utóbbi néhány hónapban már a főnökömmel sem felhőtlen a viszonyunk (30-as egyedülálló nő). Már a buszjáratomat is levették, vagyis reggel és este "árkon-bokron" keresztűl jutok el a munkahelyemre.

Arra vártam, hogy majd sikerűl teherbe esnem és akkor kibirom azt a néhány hónapot. De eddig semmi.

Teljesen tanácstalan vagyok. Hagyjam ott a munkahelyem és ne is próbálkozzunk a babával, mert akkor nagyon rosszul jövünk ki anyagilag, ha netán pont akkor sikerűlne? vagy ne hagyjam ott, és még hátha összejön.

Már arra gondoltam azért nem jön össze, mert a munka miatt stresszelek.

Tudom, ezt nekem kell eldöntenem, de nem tudom.

Mit tanácsolnátok? Ti mit tennétek a helyemben?



2013. febr. 12. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy ha folyamatosan stresszeled magad a munkád miatt, sokkal nehezebben fogsz teherbe esni.


És az is lehet, hogy ha eljössz a melóhelyről, akkor sem azonnal leszel terhes.


Ha nem megterhelő anyagilag, ha 1-2 hónapot nem dolgozol amíg találsz másik munkahelyet (ami közelebb van a lakásotokhoz), akkor hagyd ott.

2013. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
attól függ milyen az anyagi helyzetetek. Ha a helyedben volnék, úgy nem hagynám ott a munkát, hogy még nem találtam másikat előtte. Lehet, ha otthagyod, egy évig nem találsz másikat. Akkor majd a pénz miatt fogsz stresszelni. én a helyedben mindenképpen kihúznám addig amíg össze nem jön a baba.
2013. febr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a férjem és a gyerekem váltanék, hogy többet lehessek együtt velük. Félretenném a babaprojektet pár hónapra, hogy legalább a próbaidőt rendesen le tudjam tölteni az új munkahelyen, ne legyek kitéve annak, hogy teherbe esek, és a próbaidő alatt elküldenek.
2013. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek és azért várom a további véleményeket.

Sajnos attól tartok, hogy nem igazán fog magától jönni a baba, a férjem pedig nem szeretne orvosról orvosra járni. Szeretne még egy babát, de nem minden áron.

Én sem vagyok már fiatal, de ez a munka kikészit.

és ráadásul amig itt vagyok, nem is tudok keresni másikat.

2013. febr. 12. 14:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is ha otthagyod a munkahelyed, amiatt fogsz stresszelni, és az megint nem jó.

Szerintem menj el a nögyógyászhoz kb a 12-13ik ciklusnapodon, és mond el neki hogy már rég nem jön a baba, és hogy vizsgáljon meg, minden rendben van e..

Mivel igy te is megnyugszol hogy nincs gond, csak a stresz álhat a háttérben, ha meg talál valamit akkor azt kikezelve hipp hopp babás leszel. Aztán ha sikerül, táppénz.

Jut is marad is.

A lényeg hogy nyugodj meg, és szerintem ne hagyd ott a munkahelyed, nem tudom milyen arrafelé a helyzet, de itt nálunk akár évek telhetnek el ugy h nem találsz megfelelő munkát, ha van az meg tuti nehéz fizikai, vagy vegyszeres, ami árt a babaprojektnek.

Sok sikert kitartás.

2013. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!