Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhességi diabéteszes kismamá...

Terhességi diabéteszes kismamákhoz lenne egy kérdésem:Kinéztem egy receptet, amibe olyan 2-3 kanál fehér liszt kell. Ez belefér? Általában helyettesítem teljes kitörlésűvel, de most mások is esznek belőle ezért nem tehetem.

Figyelt kérdés
A terheléses vércukrom 8,6 lett. Kontrollon 5,7.
2013. febr. 13. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Na, azért én is megettem az ebédet, ha éppen nem durum tészta volt benne, hanem sima:-)
2013. febr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, ezt mennyire kell komolyan venni. Mindenki mást mond. :)
2013. febr. 13. 15:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon komolyan vettem egyébként. Szigorúan betartottam a diétát, óvatosan jegyzem meg, volt olyan is, hogy kiszámoltam az aznapi mennyiségeket, és éhesen mentem aludni:-( Az első a babám egészsége volt. De azért, amikor a szüleim halászlét főztek (imádom), mi tésztával esszük, mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül megettem egy nagy tányérral. Ha egyszer eszel ebből a sütiből, amit csinálsz, nem tudom, mekkora mennyiséghez teszel 2 kanál lisztet, abból eszel 1-2 darabot, és ez nem rendszeres, csak egyszeri alkalom, tutira semmi bajotok nem lesz. Jó egészséget! Üdv.
2013. febr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fehér liszt nem tilos, tehát simán belefér, de csak kimérve lehet enni. Azaz mérd meg hány g és hány gramm fér bele az aktuális étkezésbe.
2013. febr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 frászkarikaborsó ***** válasza:

Ez még nem olyan vészes, de ha nagyon komolyan akarod venni akkor tegyél bele durum lisztet vagy tönköly fehérlisztet, ez jobb mint a sima fehérliszt. Bioboltokban tudsz venni. Én is terhes cukros voltam, mindig ezeket használtam fehér liszt helyett.


Amit az utolsó ír az pedig nem igaz, mivel a fehér liszt gyors felszívódású, nem célszerű fehér liszteset enni akkor sem ha a keretbe belefér, mert hirtelen emel cukrot és nem lassan mint a durum vagy a tönköly. Jó, persze egyszer belefér kis mennyiségben, de rendszeresen semmiképp, akkor se ha számolod.

2013. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös, amit én írtam, nem én találtam ki, hanem ezt a diabetológusok állítják. Bemásolom, amit más kérdéshez írtam.

Merck kiadványának egy étrendi katalógusa cukorbetegek számára szerint, amit Prof. Dr. Winkler Gábor (osztvezető főorvos) és Gyurcsáné Kondrát Ilona írt, és ebben írják ezt.

Mért mennyiségben fogyasztható: A keményítőt tartalmazó élelmiszerek - kenyér, tészta, rizs, burgonya, liszt - szintén, de előnyösebbek a rostos változatok.

A tilos listán a finmított cukor, szőlőcukor, méz és azokat tartalmazó ételek, italok.

Tehát fogyasztható, de célszerűbb, amit te írtál, így igaz. De én nem is állítottam azt, hogy rendszeresen fogyasszon fehér lisztet, csak azt, hogy belefér, ha most sütit csinál ebből.

2013. febr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem akkora a különbség a fehér és a teljes kiőrlésű között, hogy ha tényleg csak 2-3 kanálnyi kell belőle, akkor "Mások" ne tudnák megenni úgy, ahogy NEKTEK jó! Mérlegelj! "Mások" nem 2 életért vállalnak felelősséget! Én inzulinrezisztens vagyok, és nagyon komolyan tartom a diétát, de ha terhességi cukros lennék (fennáll a lehetősége), magasról tennék mások igényeire! Mindennél előrébb valók vagytok jelenleg! Akinek meg az a 2-3 kanál nem tetszik, ne egyen belőle, csináljon magának mást!
2013. febr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!