Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk, de kiderült,...

Babát szeretnénk, de kiderült, hogy PCOS-m van.6-os cukorra Merckformin xr 1000mg 2x1 szedek. Kinek mennyi időbe telt, hogy összejöjjön a baba?

Figyelt kérdés

Illetve most norcolutot is szedek.

Köszönöm a válaszokat!


2013. febr. 14. 07:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Elmagyaraztak a dieta lenyeget is? Mert az, es a sport az egyik alappillere a gyogyszer mellett a kezelesnek. Mondhatni a gyogyszer nem er semmit e ketto nelkul. En julius 11-en kezdtem merckformin 500-al, napi 3*1-el, de mivel a novemberi kontrollon nem jobbak, hanem rosszabbak lettek az eredmenyek annak ellenere, hogy csinaltam a kezelest, a doki eucreasra valtott. Ezt november 11-en kezdtem szedni, es november 28-an jott meg utoljara :) Epp jovo het szerdan leszek 12 hetes. Nekem igy vegulis 6. honapban sikerult, de valakinek akar az elsoben is sikerulhet, van akiek azonban kell egy ev is. Ezt mondjak amugy atlagnak, az egy evet.

A siker attol is fugg, mennyire sulyos az IR, es hogy van e mellette egyeb hormongond (pl tsh, prolaktin, stb). Nekem semmi egyeb bajom nem volt, kozepes IR-em volt, es csak az utanajarosomnak koszonhetem, hogy gyorsan kiderult, meg viszonylag az elejen (nem hagytam, hogy a nodoki lerazzon azzal, hogy nincs maganak semmi baja, holott egyszercsak 2 havonta kezdett megjonni, igy maganlaborba, majd fizetos endodokohoz mentem.) A ciklusom a gyogyszerrel azonnal visszarendezodott a normalisra.

Sok sikert neked!

2013. febr. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


A cukor érték is fontos, de még fontosabb a mögötte meghúzódó inzulin szint! min. 3 pontos cukor és inzulinterhelést érdemes csináltatni. Gyakran jár együtt pajzsmirigy problémákkal, ezt is lehet ellenőrizni vérvétellel.

2013. febr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2X500 mg Merckformin XRt szedtem, tartottam a diétát keményen, mozogtam is.

1 év kellett hozzá.

Csak a cél lebegjen a szemed előtt. Nincs kizárva, hogy hamarabb is rendbejössz.

13 hetes km

2013. febr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat. A diéta lényegét nem igazán mondták el, én olvastam utána, hogy cukor, fehér liszt mentes diéta kell és olyan ételeket kell enni, amik nem dobják meg hirtelen a vércukor szintet, lassan felszívódó szénhidrátok stb. Elmentem vérvételre és ott volt a cukrom eredménye 6, a felső érték 5,5 volt, azt mondták, hogy ez nagyon minimális eltérés. Pajzsmirigy alulműködésem van/volt most már lassan 1 éve gyógyszerrel szépen szinten tartom, 2 alatt van a tsh-m. Hétfőn voltam az endo dokimnál, a prolaktinom rendben van, lényegében a hormonjaimmal minden rendben van. Ő írta a merckformin xr 1000-es gyógyszert 2x1-et. A nőgyógyászom pedig a norcolutot írta fel. A diétát én is tartom, a mozgás sajnos nem mindig jön össze úgy, ahogy kellene, de nagyon igyekszem.


GRATULÁLOK NEKTEK A BABÁKHOZ!!!!! Jó egészséget kívánok nektek és probléma mentes várandósságot!!!


Én is nagyon remélem, hogy hamarosan én is pocakkal járhatok-kelhetek!! :D

Még egyszer köszönöm!!!

2013. febr. 17. 12:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszi szépen, reméljük, nem is lesz semmi probléma.

Mielőbbi pocakosodást!

2013. febr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egy éve szedem,4 inszem és 1 lombik volt ebben az évben és nem sikerült.
2013. febr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A hármas kezelés mindegyik eleme kulcsfontosságú! Tehát önmagában nem hatásos a gyógyszer, sem a diéta, sem a mozgás! Ez a három dolog szorosan összefügg egymással, és ezt úgy érdemes beépíteni az életünkben, hogy azt egy életen át meg is tudjuk tartani. Tehát nem csak addig kell diétázni, míg terhes nem leszel, utána is, sőt, szülés után is! A diéta összetettebb annál, hogy nem ehetünk fehér lisztet, és cukros dolgokat. Napi 5x kell étkezni, és figyelni kell a lassú, valamint a gyors felszívódású szénhidrátokra, mert nem mindegy ezek közül sem, hogy melyiket mikor eszed. Tejet pl reggelire és vacsorára nem lehet fogyasztani, ezt tízóraira és uzsira érdemes szorítani.

Sajnos nagyon kevés az olyan orvos, aki tényleg ért a pcos-hez, és annak elvei szerint kezel.


Egy kis segítség:

Van a facebook-on egy zárt csoport: PCOS Alapítvány - Minden ami PCOS névvel. Lépj be, itt sok sorstárs van, rengeteg sikersztori, önkéntesek, és lelkes tagok segítenek ha elakadsz, vagy nem tudod mit kell tenned. :) Orvost is tudnak ajánlani! Kitartást kívánok, és türelmet, mert ez is fontos nagyon! (Tudom nehéz, de tényleg ki kell várni, míg a szervezetünkben beindulnak a kezelés jótékony hatásai, mert a baba csakis akkor fog jönni, ha már egészséges lesz a szervezetünk. :) Én 9 év félrekezelés után találtam a csoportra, és 2 hónapja próbálkozom az életmódváltással. Mostanra mondhatom, hogy megszoktam, és bizakodva várom a babócámat. :) )

2013. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ti 2x-re szeditek be a merchformin xr gyógyszert? Mert nekem 2 tablettát kell szedjek a 750mgból este. Kérdeztem a dokit nem e szedhetem reggel meg este azt mondta nem. Kérdeztem miért válasz az volt mert nyujtott hatású. Kérlek segítsetek szedhetem e reggel este?
2014. febr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!