Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tanulás - munka - terhesség?...

Tanulás - munka - terhesség? Hogy egyeztethető össze? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
A munkahelyemen átképzésre illetve továbbképzésre küldenének. 2 éves tanfolyamról van szó - jobb fizetésért, jobb munkakörülményekért. Rögtön szakképzetnek is tekintenének. Önköltséges de be tudnánk vállani a párommal. DE!Babát szeretnék és mivel nem vagyunk már "annyira fiatalok" nem szeretném ezt a 2 évet megvárni a teherbeeséssel, mert lehet az sem jön össze rögtön, felelőtlenség lenne!Mit gondoltok?Ha elkezdem a tanfolyamot és terhes leszek közben, akkor ott a munka, a tanfolyam, tanulás terhesen...ha megszületik a baba, még mindig tarthat a tanfolyam és a picike mellett hogy járok be??Másik városban van, utazni kell....ha nem kezdem el, minimálbéren maradok....segítséget, tanácsot várnék!
2013. febr. 15. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok értelme lenne elkezdeni, hisz gondolom szülés után azért nem akarsz egyszerre visszamenni dolgozni. Kifizeted a tanfolyamot elmegy a pénzed aztán te otthon vagy évekig főleg ha kis tesót is szeretnétek.
2013. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Önköltséges tanfolyamot szülés után is bőven találsz! Még ha fizetné a munkáltató elgondolkoznék, de így? Ha babát akartok akkor ne vállald, majd utána ráérsz!
2013. febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én egyetemen tanultam munka mellett tanultam terhesen aztán babával. Nem könnyű. Mikor megszülett halasztottam fél évet, újszülött mellett nem bírtam volna, 5 hónapos koráig csak anyatejes volt. Szerintem megoldható, de kérdezd meg, hogy szülés után milyen kedvrzményeket kaphatsz. Pl kevesebbet bejárni, online órák ilyesmi
2013. febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már megkérdeztem, nem veszik szigorúana hiányzást, persze azért be kell járnom valahogyan...Heti két alkalmas....a baj pedig az, hogy ha most nem képzem magam, megteszi más, és a munkáltató, ha jól tudom GYES után 1 munkanapra köteles visszavenni...szóval szeretnék biztos állásból elmenni, hogy legyen hova visszamenni. 1 babát szeretnénk!
2013. febr. 15. 21:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Dolgozom, egyetemre járok és lassan megszületik a pici babánk!

Nem könnyű de kivitelezhető

2013. febr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is:-)Én attól félek, hogy hogy oldom majd meg - ha így alakul - a felügyeletét, addig, ameddig én heti 2x ott vagyok, mert az utazással együtt 6-7 óra hosszú (délután és este)Mindent bele kell számítani mielőtt döntök. Félek, hogy jól döntsek...
2013. febr. 15. 22:09
 7/11 anonim ***** válasza:
2es vagyok! Tudom hogy nehéz úgy csinálni mindent hogy jó legyen a vége is, de valóba jól gondold át, mert igaz lehet sőt valószínűleg meg tudnád csinálni a tanfolyamot, de nem biztos hogy teljes értékűen... Lehet hogy mire odakerülsz már nem akarod majd annyira, aztán tényleg ne legyen kidobott pénz!
2013. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy egyetemre vagy főiskolára biztosan nem mennék...nehezebb, drágább és jóval hosszabb...de abban bizom, hogy ezt bírnám....bár attól félek, ha megszületne közben a pci, be tudnék e járni és nem e a végén "rúgnának" ki a tanfolyamról....
2013. febr. 15. 22:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy alapigazság jutott eszembe a fentiekről: Megfelelő időt a gyerekvállalásra sohasem találsz. Mindig van, vagy lesz valami, ami miatt lehetne inkább máskorra időzíteni. Sztem egy a lényeg. Eldönteni, h melyik a fontosabb, és azt helyezni mindenek elé.
2013. febr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha mindkettő fontos, akkor azt gondoljátok át, és beszéljétek meg a pároddal, és a családdal, hogyan tudjátok megoldani a bejárást, tanulást. Ha mindenki tudja mi a feladata, és vállalja, hogy segít, akkor ki lehet dolgozni egy "forgatókönyvet", amire fel lehet készülni előre. Nekem személyes tapasztalatom nincs ebben, de úgy gondolom, hogy akik diplomát szereznek egy kisbaba mellett, ugyanígy csinálják. Nálatok ráadásul nem arról van szó, hogy már ott a gyerek, és ott a továbbképzés is. Van időtök megszervezni az életeteket úgy, hogy tanulni, és babázni is tudj. Mielőtt lelkiismeret furdalásod lenne már előre, hogy nem te leszel a "szuperanya", aki 2 évig szoptat, és napi 48 órát tölt a gyerekkel, ne legyen. Ha előreléphetsz szakmailag, és anyagilag, az a gyerek érdekét is szolgálja. A magad módján a maximumot teszed meg érte.:-)
2013. febr. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!