Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abortuszról mit tudnátok mondani?

Abortuszról mit tudnátok mondani?

Figyelt kérdés

2,5 hetes terhes vagyok, de nem tudom megtartani a babát sajnos. Gimiben vagyok végzős, még 2 év szakma kéne és pénzünk is alig van. Párom is végzős szakközepen.


Nem tudok semmit az abortuszról, kérdezősködtem (baráti körben) de sok mindent mondtak:


-első ingyenes

- oltás v kiszívják

- 1hó.t ki kell hagynom suliba stb.


elmondanátok (fentiekre is!)


2013. febr. 18. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha rákeresel az előzőekben mindent megtudsz!
2013. febr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem ingyenes, kb. 20-30 000 Ft-ot hallottam mástól, de ezt anyagi helyzet miatt meg ilyenek állítólag mérséklik és lehet kevesebb lesz. Azt tudom, hogy el kell járni beszélgetésekre egyszer kétszer, hogy tényleg el akarod-e vetetni, elmondják milyen lesz stb. A procedúra pedig egy napos, van aki reggel bemegy és este ki is engedik, vagy szinte rögtön.
2013. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nincs olyan, hogy 2,5 hetes. A terhességet az utolsó menzesz első napjától számolják, tehát mikor kiderül a terhesség (elmarad a menzesz) már 4 hetes vagy. Nem ingyenes az első sem. 30ezer Ft körül van az ára, akkor van rá kedvezmény, ha te vagy az eltartód valamilyen segélyben részesültök.

Vákum+kaparás az eljárás. Előtte pár órával (van ahol előző nap) feltesznek lamináriát(tágítót) aztán műtét. Elkábítanak, kb. negyed óra a műtét. Utána pár órával mehetsz haza. Másnap már nyugodtan mehetsz suliba, max a tesiórát kell kihagynod pár napig.

2013. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz 2,5 hetes terhes.

Utolsó menzesz első napjától számolják, azaz mikor kimarad, már alapból 4 hetes vagy.

Ha elmúltál 18, akkor 12 hétig végzik el.

Ha még nem vagy 18, akkor 18. hétig, és szülői beleegyezés kell (írásban persze).

Nem ingyenes, közel 30 ezer forint. Bizonyos esetekben van mérséklés.

Először a dokihoz kell menned, aki ír egy papírt arról, hogy bizony terhes vagy, és lejegyzi a terhesség korát.

Utána elmész a családvédelmi szolgálathoz, és elmondod, hogy abortuszt szeretnél. Ott lesz egy kis elbeszélgetés, aztán adnak 3 nap gondolkodási időt. 3 nap múlva visszamész, ha még mindig akarod, befizeted a csekket, és kérsz egy időpontot vmelyik kórházban a megszakításra.

Gyógyszer meg "oltás" itthon nincs.

Műtét előtti napon bemész, este felraknak egy tágítót a méhszájadba, következő nap meg műtét. Vákuummal kiszívják a méhtartalmat, esetleg küretkanállal még megkaparnak kicsit. Pár óráig figyelnek, aztán ha nincs gond, mehetsz haza.

6 hétig utána tilos a szex.


Egyébként megkérdezhetem, hogy ha ennyire nem akartál gyereket, és ennyire nincs lehetőséged megtartani, akkor miért nem előzted meg? Azért manapság elég jó módszerek vannak a nem kívánt terhesség megelőzésére.

2013. febr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én megértelek téged! És ne aggódj,nem lesz semmi baj! És később ha babát akarsz,majd ugyan ez a lélek újra bemegy a hasadba!!!

Utolsó....gondolhatod hogy nem direkt jött a baba....és végre valaki nem szül eszetlenül...annyian szülnek akik csövesek ...és nem törődnek azzal hogy a gyereknek rossz lesz így...ez egy jó döntés!!!!!Legközelebb vigyáztok,tanultál az esetből!

2013. febr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
idézőjelben jó döntés...én már másél éve várok a csodára de nem jön:(
2013. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Egyetértek veled kérdező, hogy nem vállaljátok felelőtlenül babát, meg is értem, csak mint az előttem szóló vár még vár a csodára sajnos, én meg elveszítettem a babámat 32 hetesen, úgy hogy így rossz olvasni, hogy te el akarod vetetni a egy csöpp kis életet, de tényleg nálad lehet jó döntés, mert nem tudnátok miből felnevelni!
2013. febr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32 hetesen!...milyen kegyetlen az élet!!!!!
2013. febr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"gondolhatod hogy nem direkt jött a baba"

Elég naiv vagy ha azt hiszed, hogy minden abortusz csak azért van, mert nincs 100%os védekezési módszer.

A abortuszok 90%-át meg lehetne előzni megfelelő védekezéssel.

Nem kell a kérdező helyett írogatni, neki tettem fel a kérdést.

Ha védekezés mellett esett teherbe, akkor azt le tudja ő is írni.

2013. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
igen, sajnos kiszakadt az óvszer. A baj az, hogy nincs pénzem kifizetni az abrotuszt.
2013. febr. 20. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!