Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van egy kislányom és szeretnén...

Fehérarany kérdése:

Van egy kislányom és szeretnénk neki kistesót! Két vetélésen vagyok sajnos túl. Ezért az orvos azt mondta, hogy mihelyst tünetet tapasztalok menjek orvoshoz, mert gyógyszert kell, hogy kapjak, hogy megmaradjon a baba. Gondolom sárgatest hormon?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy én minden egyes menstruáció előtt terhességi tüneteket produkálok: fáj a mellem, émelygek. Arra gondoltam, hogy tesztet veszek és a nemvárt havim előtt pár nappal tesztelek! A 24. napon negatív volt sajnos a tesztem! Remélem a 28. napon már pozitív lesz és rohanhatok az orvoshoz! Van/volt valaki aki hasonló cipőben jár? Ti nem kaptatok előtte valamilyen gyógyszert? Tapasztalatokat, tippeket szeretnék!
2013. febr. 22. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia!Először is sajnálom,ami veled történt!Én most várom a 2. babámat.Nekem nem volt még ugyan soha vetélésem(remélem nem is lesz benne részem),de 2 nappal ezelőtt bementem az ügyeletre,mert egy kis rózsaszín folyást tapasztaltam,és bár nálam nincs baj a sárgatest hormonnal,de írtak fel Duphaston tablettát,napi 2x1 szemet.Mondta a doktornő,hogy akár a 12. hétig is szedhetem,mert ez csak a babát segíti.Jövőhéten megyek a dokimhoz,addig szedem mindenképpen,aztán majd ő megmondja,hogy hogyan tovább.
2013. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :) Nem tudom mi ilyenkor a szokás vagy teendő, csak olyan abszurdnak tűnik a dolog, hogy rohanjak az orvoshoz! Nincs semmi, amivel segítenék ilyenkor a szervezetet, méhet, babát? Most cickafarkfű teát ittam és a 14. naptól pedig a palástfüvet! Azt olvastam itt, hogy pár embernek bejött! Bizakodom! :) Neked jó babavárást kívánok :)
2013. febr. 22. 13:42
 3/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Köszönöm szépen!:)Én nem gondolom,hogy abszurd dolog lenne azonnal orvoshoz fordulnod,ugyanis lehet hogy ha sikerül a baba(reméljük hamarosan),akkor tényleg azonnal szükség lenne egy kis gyógyszeres támogatásra,hogy megmaradjon.Ráadásul neked volt már 2 vetélésed.Én a te helyedben biztos nem agyalnék azon,hogy rohanjak-e dokihoz vagy sem,amint olyasmit érzek,amiből esetleg terhességre lehet következtetni.
2013. febr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sajnos én is 3 vetélésen vagyok túl. Nekem is ezt ajánlotta a doki amit neked. Én írattam vele receptet, és kiváltom, ha kell (3 hónapig érvényes a recept) De megbeszéltük, hogy hívom ha pozitívot tesztelnék, de legalább nem kell a receptért futkosni, főleg ha hétvégén kellene.
2013. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 frászkarikaborsó ***** válasza:

Ha progeszteronhiány miatt volt a vetélés, azt lehet gyógyszeresen kezelni progeszteron pótlással. Ha más okból következett be a vetélés, azt sajnos nem fogja megoldani ez a kezelés. Viszont az a rossz hír hogy a terhességi tüneteket pont a progeszteron okozza, így attól tartok hogy ha neked minden menzesz előtt vannak terhességi tüneteid, akkor nem a progeszteron szinteddel lesz a gond.. persze ez is olyan dolog hogy az nem árt ha szeded a pótlást. Leghamarabb az aktus (peteérés) utáni 10. napon van esély tesztelni, de lehet hogy csak a 14-15. napon mutatja ki a teszt. Ezért ha ettől félsz, a helyedben én a 10. naptól naponta ellőnék egy tesztet és az első halvány pozinál hívnám a dokit.


De. Ha alapos akarsz lenni akkor inkább elmész egy endokrinológiai kivizsgálásra is ahol az összes hormonodat megnézik és vagy megerősítik a progeszteronhiányt vagy kiderítik hogy mi más lehet a baj. És mindkét esetben megpróbálnak rájönni az okokra és azt kezelni.

2013. febr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én sem gondolkodnék, hogy rohanjak-e orvoshoz vagy sem :) Nyilván rohannék! Viszont tényleg az a gáz, hogy ha pl szombat reggel tesztelek pozitívat, akkor meg megesz a fene hétfőig, hogy most akkor mit is csináljak? Az előző két babám kb. 4 hetesen "veszett el" legalábbis az alapján, hogy mind a kétszer 6 hetesen 4 hetesnek nézték, hiába mondtam, hogy márpedig 6 hetes, aztán persze 8 hetesen elkezdtem vérezni és uh alapján nem nőttek semmit. Kértem, hogy így a második után küldjenek el valami vizsgálatra, de két egymástól független orvos azt mondta, hogy szerintük nem kell, meg nem szokás...
2013. febr. 22. 14:46
 7/14 A kérdező kommentje:
Jaj még azt elfelejtettem, hogy most vagyok a 25. ciklusnapomon és tegnap előtt óta fáj baj oldalt a hasam. Először azt gondoltam, hogy a petefészkem, de tegnap jól kitapogattam és inkább a méhem bal oldalát mondanám, ami kisugárzik a petefészkem felé! Éjszaka hason feküdtem és felébredtem, mert fájt! Valakinek volt már ilyen? Mitől lehet ez? Baba, esetleg... reménykedem :)
2013. febr. 22. 15:04
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem is ket vetelesem volt a kislanyom szuletese utan, az egyik mikor kislanyom 7 honapos volt, pozitivat teszteltem reggel, majd estere mielott megmondhattam volna ferjemnek a nagy hirt begorcsoltem es megjott a mensim. A masodik akkor volt mikor kislanyom 20 honapos volt, ekkor kb a 7ik heten elhalt a baba, nem fejlodott tovabb, nem indult be a szivhang, igy muvi befejezes lett a vege. Masfel ev probalkozas utan most ujra osszejott. Sok-sok negativ teszt utan nem tudtam kivarni a mensim napjat, ereztem h vmi mas, puffadt volt a hasam, mikor tornazni voltam nem esett jol, utana le kellett fekudnom mert vernyomasom tul leesett. Vernyomasom nagyon alacsony volt az elso terhessegemnel is. 4 nappal a mensi elott teszteltem clear blue val es pozi lett. En rogton hivtam az orvost. szerencsere gorcseim nincsenek, csak allando emelyges kinoz. az orvos nem irt fel gyogyszert de hetente jarok Uh-ra, h figyeljuk a babat. egyenlore minden ok, es ugy nez ki mar pumpal a szive de meg kicsi, igy szules idpontja modositva 6 nappal. Nekem a ciklusaim atlagban 33-35 naposak, es nem pont a kozepen van az ovum, tehat a modositas realis.

Szerintem ne szegyeld magad, ahogy pozi irany az orvos! Meg mondta az orvos ha gorcsolok, ha barnazok, ha pecsetelest eszlelek azonnal hivjam, nem baj ha keso van vagy hetvege.

2013. febr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
:) Örülök, hogy van remény és hogy nem adjátok fel ti sem, ahogy én sem :) Nagyon örülök, gondolom Te is a babádnak :) Sok sikert :)
2013. febr. 22. 15:18
 10/14 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Egyeteértek Frászkarikával, jobb lenne egy endokrinológiai kivizsgálás.

Nekem egy vetélésem és egy missed ab-om volt. A vetélésnél biztosan a pajzsmirigy alulműködésem volt az oka, ami a mai napig nem derült volna ki, ha nem megyek endodokihoz. Ezen nem segít a progeszteron pótlás sem. Ha nem szeretnél több babát elveszíteni, menj el kivizsgálásra. Egy vérvétel az egész, és a babád életét mentheti meg. És nem kell frászban töltened a napjaidat, hogy időben odaérsz-e a dokihoz.

2013. febr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!