Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kiértékelnétek a hormon-labor...

Kiértékelnétek a hormon-labor eredményeimet?

Figyelt kérdés

Éhgyomri glükóz: 5,2

Glükóz 60': 7,9

Glükóz 120': 7,8

Inzulin 0': 6,03

Inzulin 60': 63,6

Inzulin 120': 62,0

TSH: 2,045

T3: 4,55

Thyroxin: 14,97

Anti-TPO: 29,1


A pajzsmirigyre 2,5 hónapja l



2013. febr. 22. 17:54
 1/9 A kérdező kommentje:

Lemaradta a vége: szóval 2,5 hónapja letrox 50-et szedek,3,8-ról ment le ennyire.

Köszönöm a segítséget!

2013. febr. 22. 18:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem rendben van :)
2013. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, az Anti TPO-t most látom, az az előbb kimaradt, szóval azt passzolom, nem értek az ellenanyagokhoz.
2013. febr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk a cukrod is csúszhatott volna egy kicsit lejjebb a végére.


Dokihoz nem kell visszamenned? Vagy mikor mész?

Mert neten se találok rendes normálértékeket.

2013. febr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jövő héten megyek az endokrinológushoz, csak gondoltam kicsit rákészülök, hogy mire számítsak.
2013. febr. 22. 18:12
 6/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
mi van rendben ezen? az inzulinod csapnivaló, a cukor is magas, ez bizony erős inzulinrezisztencia és csökkent glükóz-tolerancia, de nézd a jó oldalát, innen legalább van hova javulni... hármas kezelés fog kelleni, diéta, mozgás, metformin tartalmú gyógyszer. Aki szerint meg rendben van ez az eredmény az nézze már meg kicsit jobban az inzulinokat :)
2013. febr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Huh Frászkarikaborsó, ez most "földhöz vágott" :-)

Már kb. 1 éve intenzíven sportolok + diétázok, bár nem mondom, hogy olyan szigorúan, mint a cukrosok, de kerülöm a szénhidrátokat, fehér lisztet és cukrot teljesen kiiktattam. Egyébként számítottam arra, hogy gyógyszerre is szükség lesz, főleg, hogy kb. 4 hónapja a glükózóm úgy nézett ki, hogy 0'-ás 4,9, 120'-es 3,6 volt. Köszi a választ!

2013. febr. 22. 18:52
 8/9 frászkarikaborsó ***** válasza:
nem olyan vészes azért, láttam már sokkal rosszabb eredménnyel is teherbe esni embereket, az enyém is kb ilyen lehet most szülés után. Szóval bocs ha túl nyers voltam, nem akartalak bántani, én sem vagyok egészségesebb...
2013. febr. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az inzulinod szerintem nagyon nem jó. A 0 perces is már magas, de a 120 perces az éhomi 5-szöröse lehetne max., de nem mehetne 25 felé. Legalábbis én így olvastam.

Mindenképp kell gyogyi.

A TSH is 2 alatt kellene legyen a teherbeeséshez, azt szokták javasolni.


Viszont legalább most már nyomon vagy, hogy merrefelé indulj és ez egy hatalmas előrelépés!!! Fel a fejjel!

2013. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!