Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent ez: "már a fogamzás...

Mit jelent ez: "már a fogamzást követő 7-10 napon belül kimutatható a hCG hormon"?

Figyelt kérdés
ez azt jelenti, hogy az aktustól kell számítani a napokat, vagy a beágyazódástól?

2013. febr. 17. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Szia! A hcg hormon csak akkor kezd el termelődni, ha a megtermékenyített petesejt megtapad a méhfalon, ugyanis az embrió lepényszövete termeli. A hormon koncentrációja ilyenkor másfél naponta megduplázódik a szervezetünkben. Ez csak akkor mérhető a terhességi teszttel, ha egy bizonyos értéket elér. Ez inkább 10-12 nap a fogamzástól (a megtermékenyüléstől) számítva. De sokan csak a nemvárt menstruáció napján csinálják meg a tesztet. üdv,
2013. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

A fogamzas az az aktust jelenti ez esetben (bar tudjuk, hogy eltelhet akar 72 ora is az aktustol szamitva a fogamzasig)

Ez altalaban a ciklus 14. Napjan tortenik, hangsulyozom, altalaban. Innen altalaban 10 napra mar kimutathato a hcg hormon, de inkabb 14 (a menstruacio varhato napja) mert akkor biztosabb a teszt, ami a hcg hormont mutatja ki,

Kiegeszitve a fentieket:)

2013. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek, hasznosak a válaszok! (:
2013. febr. 17. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Szép pozitív, gratulálok, bár nekem is lenne egy ilyen!! :)
2013. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, elnézést, nem neked akartam írni a választ!
2013. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen!
2013. márc. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!