Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endrometrózis betegségnél a...

Endrometrózis betegségnél a műtét kinél használt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Dokim szerint ebben az endromtertózis betegségem van, és talán ezért sem esem 2 éve teherbe. Szeretném megkérdezni, hogy ha valakinél volt ilyen betegség, használ e a műtét? Gondolkozóba estem, hogy meg kéne csináltatni, legalább már azért, hogy havonta ne szenvedjek:( Egyébként valakinek valamilyen gyógymód?
2013. febr. 23. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok, hogy a férjem hugának volt ilyen betegsége, már vagy 5 éve próbálkoztak a babával. Megcsinálták nála a műtétet, kb. egy évre rá teherbe esett, a pici most 1 éves, és már jön a kistesó is!
2013. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem tavaly nyáron volt endo műtétem. a dokim azt mondta, hogy amíg az ott van, nem fogok teherbe esni, mert gátolja. befeküdtem, másnap műtöttek, harmadnap lábadozás, negyedik napon irány haza. aztán még kb 2 hétig húzódott néha a hegek miatt (4 pici bemetszéssel csinálják). előtte csak megszakítással védekeztünk (amikor védekeztünk), mert nem lett volna gond, ha jön a baba, de nem jött. a műtét után 1 hónappal kezdtünk el próbálkozni, a 3. hónapban terhes lettem. sajnos nem maradt meg, de az nem a műtét miatt volt. szóval igen, használt a műtét, és a menstruációm is enyhébb lett mind mennyiségre, mind görcsök szempontjából. szerintem feltétlenül csináltasd meg, úgy tudom, hogy hosszútávon meddőséget is okozhat.
2013. febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszotokat. Milyen műtéttel, hogy csinálják ezt a dolgot? Már attól rettegek, hogy műtenek, de ha használ, már megéri. Nekem nem a mennyiség a gond, hanem olyankor szinte lábra sem tudok állni a fájdalomról.(puffadás, hányás, hasmenés, nagyon de nagyon erős görcsök, amik egész napra kihatnak) Borzasztó, hogy gyógyszert sem tudok szedni rá :( Én is voltam egyszer terhes 4 hetesen elment, de nem tudjuk ,hogy ez az ok, vagy valami egész más. De akkor sikerült, és most akkor valószínű, hogy ez miatt? Érdekes, hogy jártunk meddőségi kivizsgáláson, és ott egy rezidens vizsgált meg, felvetettem neki is ezt a dolgot, azt mondta ,hogy jobban vizsgálnak majd. Viszont amikor visszamentünk az eredményért, a PROF. ÚR annyit mondott, hogy ez csak egy állapot, nem betegség!!!
2013. febr. 24. 10:26
 4/7 anonim ***** válasza:
laparoszkópos eljárással csinálják, 4 pici bemetszéssel, olvass utána. csak pár pici heg marad. szerintem mindenképp csinátasd meg, szerintem enyhülni fog jóval a menstruációd. a műtétet altatásban csinálják, hamar túlvagy rajta, és utána sokkal könnyebb lesz megélni a nehéz napokat! és lehet, hogy babaügyben is segítene.
2013. febr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, utána is néztem. Hááát... De ha Te már túl vagy rajta, és ezt tudod mondani, hogy jobb lett a műtét után ,akkor elhiszem, és remélni tudom, hogy nekem is segíteni fog majd!:)
2013. febr. 24. 13:01
 6/7 anonim ***** válasza:
most van egy műsor az rtl klubon az endometriózisról. szerintem az rtlmost.hu-n vissza tudod nézni.
2013. márc. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves "Utolsó" Nagyon szépen köszönöm, vissza tudtam nézni! :D
2013. márc. 3. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!