Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent ez a lelet? A...

Mit jelent ez a lelet? A ciklusom 18. napjáról való, hüvelyi ultrahang.

Figyelt kérdés
Kp. tág hüvely, zárt méhszáj, rendes nagy uterus afv-ban, szabad környezet. Tkp. ép portio. Vaginalis sono. Rendes nagy homogén uterus. Nyálkahártya: 10,4 mm. Mindkét ov-ban 3-4 db 5-6 mm-es folliculus. Cystikus képlet nem ábrázolódik. Hólyag normális kontúrú. Gáttájék szabad.

2013. febr. 25. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Közepesen tág hüvely, zárt méhszáj, normális méh. Ép méhszáj. A nyálkahártya 10,4 mm. Mindkét petefészekben van 3-4 db 5-6 mm-es tüsző. Ciszta nincs, húgyhólyag normális, gáttájék normális.
2013. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem volt peteérésed és lehet, hogy pcos vagy.
2013. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális lelet, azért mert van 5-6 tüsződ is egyszerre az nem azt jelenti hogy Pco-s vagy, semmi okod az aggodalomra, az orvosod mondta volna.
2013. febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bocsánat, javitok, 3-4 db tüsző,
2013. febr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Ez egy totál negatív UH, ráadásul látszik, hogy a ciklus közepén vagy valahol, volt tüszőrepedésed és vannak teljesen egészséges tüszőid.

Rendes nagy uterus afv.-ben: Rendes méretű méh a normál anatómiai helyzetben (előrehajló a méhed).

Tkp. ép portio: ép felszínű méhszáj.

Szóval minden tuti.

Ha PCO-s lennél, azt leírják a leletben pl.: gyönygfüzérszerűen felfújt petefészkek, PCO gyanús petefészkek, vagy valami, ilyesmi, de írnák.

2013. febr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha lett volna tüszőrepedése látták volna a sárgatestet.
2013. febr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, inkább az összeesett tüszőt, vagy egy minimális szabad folyadékot.

De legyünk optimisták!

2013. febr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen jó lelet!

Szerintem nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni! Nem hiszem, hogy pcos lennél, mert szerintem azt ráírták volna!

2013. febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is több tüszőt láttak amikor a 14. napon ultrahangon voltam. Ez teljesen normális! Egyszerre több tüsző érik, de csak egy (vagy kettő) reped meg. Szó sincs PCO-ról!!!
2013. febr. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, megpróbálok optimista lenni, és nem aggódni!
2013. febr. 26. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!