Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent az alábbi ultrahang...

Mit jelent az alábbi ultrahang lelet?

Figyelt kérdés

A máj mérs. megnagyobbodott, echódús structúrát mutat, benne körülírt elváltozás nem látható.

Az epehólyag kömentes, az epeutak nem tágabbak.

Norm. choledochus, pancreas, lép, vesék.

A retroperitoneumban és a kismedencében kóros terime nem látható.

Szabad-, körülírt hasi folyadékgyülem, ill. pleuralis folyadék nem mutatható ki.


Vélemény:

Hepatomegalia, diffuse májlaesio.


2011. okt. 26. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:

A letetet nem magyaráznám, majdnem teljesen negatív.

A vélemény szerint a máj kissé megnagyobbodott és szerkezete valamelyes károsodást mutat. Hogy ez mitől van? Akár masszív alkohol fogyasztástól, bizonyos gyógyszerek szedésétől, vagy egyéb, eddig ki nem mutatott betegségtől is lehet.

2011. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kövérségtől volt ilyen lelet. diétáznom kell.
2011. okt. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is túlsúlyos vagyok, inni egyáltalán nem iszom. Az azonban aggaszt, hogy megjegyezte az orvos, hogy csúnyán el van zsírosodva a májam, de ezt sehol sem tüntette fel.
2011. okt. 26. 09:15
 4/8 anonim ***** válasza:
A túlsúly önmagában nem feltétlenül okoz májkárosodást. Ultrahanggal észlelhető májelváltozást okozhatnak pl. a koleszterin csökkentő gyógyszerek is. A máj zsírtartalmának változása, zsírosodása egészen addig nem probléma, amíg az a máj működése szempontjából (labor paraméterek!) kóros nem lesz.
2011. okt. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A túlsúly okozhatja a máj elzsírosodását. Tudom, hogy nem egyszerű, de próbálj meg lefogyni. Az elzsírosodás visszafordítható folyamat.
2011. okt. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez a gond, hogy semmiféle koleszterincsökkentőt nem szedtem, se disznózsíros disznófületfarkat nem ettem. A családban sincs ilyen, hogy azt mondjam, hogy hajlam legyen. Nem hazudok, nyilván nem étkeztem túl egészségesen, ha eljutottam idáig, de azért ennyire nem toltam durván. Ráadásul fogalmam sincs, hogy milyen mértékű ez a károsodás, zsírosodás, vagy mittudommineknevezzem, mert ahogy ti is írjátok, erről semmi sincs a leleten. Most akkor mi van?
2011. okt. 26. 11:47
 7/8 A kérdező kommentje:
Az hogy visszafordítható, erről meg azt mondta az orvos, hogy ez javulni már nem fog, ilyen marad.
2011. okt. 26. 11:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, akkor lehet, hogy csak enyhébb formában reverzibilis a dolog. Keress rá arra, hogy "nem alkoholos zsírmáj".
2011. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!