Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteronméréshez vérvételr...

Progeszteronméréshez vérvételre háziorvos is kiírhat vagy mindenképp nőgyógyászhoz kell menni?

Figyelt kérdés

Van még pár kérdésem: reggel kell levenni a vért éhgyomorra, mint a rutin vérképnél?

Ha háziorvos nem adhat beutalót, endikronológus igen? És az endikronológushoz kell beutaló?

Barátcserje kapszula segíthet progeszteronhiány esetében?

Ha esetleg teherbe esem prog.hiánnyal, de nem tudtuk, hogy van ilyenem, terhesség első heteiben kivizsgálják? Kiderül? És akkor adnak rá gyógyszert?


2013. febr. 26. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos háziorvos csak pajzsmirigy vérvételre küldhet, minden máshoz nőgyógyász vagy endokrinológus kell.

Ha cukrot nem nézek, nem kell éhgyomorra menni.

A progihiány gyakran okoz vetélést az első hetekben, érdemesebb előtte megnézeni, és akkor már a ciklus 15. napjától kapsz pótlást (Duphaston, Utorgestan)

2013. febr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bejelentkeztem dokihoz :)
2013. febr. 26. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:
miből gondolod, hogy progi hiányos problémád van? Csak azért, mert én is ettől tartok. Mondjuk sosem barnáztam és a luteális szakaszom is elég hosszú volt. Mégis félek és tudod miért? Mert a 2. babámat várom és mindkettő akkor jött össze, rögtön abban az első hónapban, amikor a Premenset szedtem. És hát tudjuk, hogy ez is barátcserjés tabletta.
2013. febr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kettes: én hosszú ideig barnázok mensi előtt. Kb 9 hónapja, 5-6 napig. Szóval nálam elég valószínű. Csak mikor az első orvosomnak mondtam pár hónapja, nem akart elküldeni hormonmérésre, mondván, lehet más oka is. Hát köszi. Én inkább nem várom meg, hogy elmenjen a baba, ha besikerül, úgyhogy kivizsgáltatom magam. Ma megyek orvoshoz :)

És nektek addig nem sikerült a babó, míg nem szedtél premens-t? Mert ha egyből elkezdted szedni és össze is jött, akkor az még nem bizonyít semmit. Lehet, anélkül is összejött volna, nem?

2013. febr. 27. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!