Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi időnek kell eltelni a...

Mennyi időnek kell eltelni a biztonságos teherbeeséshez? Mikor megy ki a gyógyszer a szervezetemből? 3. évig szedtem a femodent és ez az első gyógyszermentes hónap, gumival védekezünk.

Figyelt kérdés
2013. febr. 26. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom 3 hónap de én egy évvel előtte abbahagytam!
2013. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából nem szükséges már várni, akár egyből utána lehet próbálkozni. Én 1 hónapot védekeztem csak, és a másodikban terhes is lettem.
2013. febr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 frászkarikaborsó ***** válasza:
Az én nődokim anno azt mondta hogy egyből utána lehet próbálkozni és nagyobb is az esély a teherbe esésre mint ha vár az ember, ezért szokták néha ismeretlen eredetű meddőség esetén azt javasolni hogy pár hónapig szedjen bogyót a nő, mert egyből utána nagyobb a fogamzásra az esély. Azt mondta még hogy ha nem ürülne ki egyből az ember szervezetéből akkor nem kéne naponta szedni, de mivel nagyon pici dózis, ezért már 1-2 nap alatt kiürül, ezért is lehet olyan hogy ha valaki 1-2 napig nem veszi be már akkor terhes lehet. Ez így valóban logikus szerintem.
2013. febr. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Természetes, a szervezetedben (a terhesség alatt) megtalálható hormonokat tartalmazott, ezért nem kell várni a próbálkozással. Ezt a betegtájékoztatóban is írták, és az orvosod is elmondaná. Ha gumival védekezel, akkor soha nem fogsz teherbe esni.

Ha a gyógyszer kiürült a szervezetedből, úgyis csak akkor fogsz tudni teherbe esni...

Egyébként amíg helyreállnak a ciklusaid, az beletelhet 1-2 hónapba, de van, akinek az első naptól semmi gondja nincs azzal. Védekezni teljesen felesleges, mégha gyógyszer szedése mellett esel teherbe, akkor sem lesz baja a babának...

2013. febr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Csak azért várunk hogy a gyógyszer kimenjen a szervezetemből teljesen,mert már elmúltam 35.éves.

Így sem fog teljesen zökkenőmentes terhesség lenni,a jobb oldali petefészkem és petevezetékem kivették 3,5 éve.

Túl a 35.éven,fél oldallal és egy összeszabdalt hasfallal sok minden a szerencsén múlik.

Annó,14évvel ezelőtt a lányom is a gyógyszer abbahagyása után a harmadik hónapra sikerült,a fiam meg gyógyszer mellett.

2013. febr. 28. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!