Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti hogy birjatok anyagilag a...

Ti hogy birjatok anyagilag a babaprojektet? En szemely szerint mar nagyon nehezen foleg hogy magandokim van!

Figyelt kérdés
a sok kivizsgalas...labor..magan doki stb most mar nehezen birom en is!
2013. márc. 4. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

nem kötelező magánba menni.

ugyanolyan ellátást kaptam körzeti be is, mint magánba kaptam.


a megspórolt pénzt a kicsire költöttem.

2013. márc. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
És a java még hátra van. Sosem voltunk full millásak, de napi gondok nem voltak. Már vannak....A terhesség még hagyján. Nem adtam a dokinak, csak szülés után, addig sztk gondozásra jártam hozzá. Szülés után egy csomó mindent kaptunk barátoktól, családtól. De csak csúszunk lefele.
2013. márc. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Babaprojekt alatt mit értesz? Ha valami probléma miatt kell különböző fizetős szolgáltatásokat igénybe venni, akkor az pech, de sajna valamit valamiért. A terhesgondozás alanyi jogon jár minden magyar állampolgárnak, tehát mindenhol ingyenesek a vizsgálatok, és a kezelés. Ha ezeket magánorvossal végezteted, akkor fizetni kell érte. De ezt mindenki maga dönti el, nem kötelező senkinek.
2013. márc. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ne ertsetek felre tudom hogy mindent meger de nagyon sok minden van amit ki kell fizetni es nem keves...es ezt minden honapban ki kell adni a penzt sajnos...tudom hogy meg eri csak mar nehezen birjuk!!
2013. márc. 4. 15:33
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Én az elsővel magándokihoz jártam és a szülésnél is perkáltam, és semmivel sem éreztem magam "emberebbnek", mint a másodiknál, mikor sztk-ba jártam és az ügyeletesnél szültem, sőt, míg az első a pénz ellenére is egy bunkó volt, addig a terhesgondozómhoz bármikor fordulhattam az sztk-ban, és a szülészem is egy angyal volt, mindezt egy vas nélkül. Soha többet nem fizetnék ilyenért - persze teljesn egészséges várandósságról beszélek!

És igaz: azt a pénzt, amit az orvosnak adsz, add inkább a Babának!!!

2013. márc. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
És hogy laborért fizessek?! Na ne! Pénzért se bök senki "jobban", pisilnit üvegből üvegbe önteni az sztk-s vécén is tudok :)))
2013. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Képzeld én egy ft-ott nem adtam kí azért amí a kőtelesége egy dokínak.. Még ís egészséges a kíslányom :) Azt a pénzt ínkább rá fordítottam
2013. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Miért magàn doki? Ha nem birod anyagilag?.
2013. márc. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez miutàn megszületik a baba is így lesz!

Kevesebb lesz a fizu, mivel csak a GYED jár, és ugyan új ki kell fizetni mindent, de emellett a gyereket ruházni, etetni, pelenkázni kell, ami havi szinten nem kevés!!!

2013. márc. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én magánba járok, mert egy SZTK-sohoz mehettem volna, aki állítólag nagyon gáz, és nem is a lakóhelyemen van, szóval gondoltam a "régi" nődokimhoz megyek, akit kedvelek, de csak magánrendelése van. egy vizsgálat 5000, UH talán 8000, de ugye nem kell 600-szor menni. vettem Elevitet, ami 2600/30 db, felváltva szedem folsavval, illetve Utrogestant kaptam. ha ezek az összegek jelentős mértékben befolyásolnák a havi anyagi helyzetünket, akkor nem vállaltam volna még babát. amit lehet, kölcsönkapunk, illetve gyanítom a nagyszülők felvásárolják a fél boltot. egyébként meg nem is aggódok ezen, édesanyám szerint "mindent megoldunk"
2013. márc. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!