Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az OGTT eredményem éhgyomorra...

Gazdag zita kérdése:

Az OGTT eredményem éhgyomorra 6,1 120 percesen 9,8 most metforalt szedek és babát szeretnénk de az orvosom nem javasolt a gyógyszeren kívül semmit. Forduljak másik orvoshoz? Tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 6.2 volt éhgyomorra.Egyik doki sem csinált semmit.Aztán elmentem magándokihoz,aki mondta(nőgyógyász-endokrinológus),hogy "Sok orvos sajnos ezzel nem kezd semmit,mert 2 tizeddel több csak a megengedettnél.Igen ám!!Viszont a gyakorlatban ez úgy néz ki,hogy 6.5-től már cukorbetegségről beszélünk".Szó szerint így mondta a dokim.Írt fel Mercformint.De magában a gyógyszer nem elég.Diétával és mozgással kell kiegészíteni a gyógyszeres kezelést.Ugyanis a gyógyszer max. kordában tartja az értéket,de tartós változást/javulást csak gyógyszer+diéta+mozgás esetén érsz el.Remélem segítettem egy kicsit.:)
2013. márc. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat! :) remélem egy magán orvos fog segíteni :)már 8éve próbáljuk a babát és már nagyon jó lenne a siker.
2013. márc. 4. 19:27
 3/10 anonim ***** válasza:
igt-d van, szigorú ir diétát kell tartani, keresd fel a mensmentist-
2013. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az igt az inzulin glükoz ugye?Annak az eredménye 9,9 éhgyomora a 120 percre 44,8 lett.
2013. márc. 4. 22:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Az igt. A csökkent glükőz toleranciát jelent. Az inzulinrezisztencia és a cukorbetegség közötti állapot a tied már közelebb a cukorbetegséghez.
2013. márc. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
hát azért egy inzulint én nézettem volna mert nem mindegy hogy magas inzulinnal ennyi a cukrod vagy alacsonnyal. Én a helyedben elmennék egy rendes endokrinológushoz kivizsgálásra, és nem nőgyógyásszal kezeltetném magam mert náluk már az is eredmény hogy ennyit foglalkozott veled, de ez korántsem teljes kivizsgálás.
2013. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Voltam endrokrinologusnál z inzulinom éhgyomora 6,1 a 120 perces 9,8 a glükóz éhgyomora 9,9 120 perces pedig 44,8 így kaptam metforalt.:( de nem hívot visza az endrokrinologus sem sem a nőgyógyász,hogy mi lesz a hatása a metforalnak.
2013. márc. 5. 12:47
 8/10 anonim ***** válasza:
nem fordítva? A cukrod volt 6,1 meg 9,8 és az inzulina másik?
2013. márc. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
inz-glük éhgyomorra 9,9 inz-glük terhelésre 44,8 glük éhgyomora 6,1 glük terhelésre 9,8 igy van szószerint a papíromon de nem mondtak semit csak azt,hogy kóros és szedjem a metforalt.
2013. márc. 5. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:
, csak az előbb fordítva írtad. Az inzulinod is magas, 5 körül kéne lennie az éhgyomrinak, a 120 percesnek meg max 25, de annyira nem rossz mint amennyire a cukrod.
2013. márc. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!