Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Spermavizsgálat eredmény...

Spermavizsgálat eredmény értékelés? Megnéznétek?

Figyelt kérdés

mennyiség: 25 M/ml összesen 150M/ml

mozgás: 50 %, 30 % gyorsan progresszív, 30 % progresszív , 40% nem progresszív

felépítés 60 %ép

leukocytaa 0

Ez elég jó eredmény, de mégis azt írták rá, hogy fertilítása megtartott, Sze. homológ inszemináció javasolt.


ezt mire írták?


2013. márc. 8. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha jól gondolom, akkor éppen a határon, illetve a határ felett vannak a "fiúk".

Az én férjemnek 20M/ml volt, , a mozgás hasonló, a felépítés kicsit gyengébb, és más szóba sem jött az inszem!

Én meg azt hittem, simán mehet minden a maga természetes útján....

Mi fél éve járunk andrológushoz, és lassan eljutunk talán oda, hogy kezdhetjük a stimulálásokat....

Szerintem ezzel az eredménnyel simán lehet próbálkozni, csak valószínűleg lassabban jön össze a baba, mint egy átlag párnak.

Gondolom ezért javasolták az inszemet. Nálad minden rendben?

Mert az is indikációja lehet, ha nálad is, és nála is van egy kis bibi.


AIH – homológ inszemináció (saját spermiummal)

2013. márc. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mennyiségre jó eredmény. de nézd csak meg, hogy mindössze a fele mozog! csak 30%-a gyorsan haladó.

és sajnos csak alig több, mint a fele ép.

ettől még sikerülhet természetes úton, de az inszemináció esélyesebb.

2013. márc. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kérdező vagyok. Miért átlagosan mennyi szokott lenni a mozgás %-a? Ez olyan eredmény, amivel inszemet kell csinálni? Velem elvileg minden rendben, pontos ciklusok, peteérés ciklus közepén, mutatja szépen az LH teszt is, a méhnyálkahártya eléggé meg szokott vastagodni (12 mm körül),a hormonjaim rendben vannak, a TSH is 1 körüli, úgyhogy minden esély megvan rá gondolom, hogy természetes úton is összejöjjön. Lassan 1 éve nem védekezünk. Volt már egy spontán vetélésem, ezért is nézettük meg a hormonokat nálam.
2013. márc. 9. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. nekünk 2 év alatt sikerült.

a férjemé: szám/ejac: 66 millió

mozgó: 70%

élénk: 35%

kp.élénk: 20%

alig haladó: 15%

álló: 30%

erre azt mondta a doki, hogy a normális kategóriába épp beleesik, s ajánlotta a fer14-et.

2013. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
na de nem mindegy, hogy /ejac vagy /ml. Mert nálunk 150 M/ejac volt. a 25 M/ml volt.
2013. márc. 9. 15:51
 6/8 A kérdező kommentje:
és alig haladó meg álló nincs is
2013. márc. 9. 15:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

de nem az a lényeg, hogy hány millió van!

hiába van 150 millió, ha fele mozog, akkor csak 75 millió ér valamit.

és a fele meg sérült!


mindegy, nem akarlak megbántani, tudom, milyen érzés, mi 2 évet vártunk a babára, de sikerült természetes úton teherbe esni.

nektek is sikerülhet természetes úton, csak inszeminációval nagyobb az esélyetek.


14 hkm

2013. márc. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a nem progresszív azt jelenti, hogy nem haladó. tehát 40% nem haladó.
2013. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!