Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállaljak gyesre gyereket...

Vállaljak gyesre gyereket vagy menjek el tanulni és utána még dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha most teherbe esnék nem kapnék gyed-et, viszont hónapok óta nem találok munkát, a múlt évben is csak 3-4 hónapot tudtam dolgozni, elmennék tanfolyamra hol keresetpótlót kapnék, de ugy tudom ez nem számít bele a munkaviszonyba. Tehát a kérdés, menjek tanulni (jó lenne ha lenne már végre szakmám) vagy szülni? Vagy tanulni, dolgozni és szülni?

Már nagyon szeretnénk babát 37 évesek vagyunk


2013. márc. 10. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Mennyi jövedelmetek van, és mennyi félretett pénzetek?
2013. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

37 évesen, ha meglenne a babavállaláshoz az alap (van hol lakni, nem élek napról napra), akkor ráállnék a babaprojektre.

Ha fiatalabb lennék bizonyára tanulnék és dolgoznék előtte eleget. De 37 évesen már nagyon is azon volnék, hogy családot alapítsak. Kivéve persze akkor, ha kenyérre sem lenne pénzünk, mert szegénységbe és éhezésre nem szülnék.

2013. márc. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nem találsz munkahelyet, nem is fogsz gyedet kapni, ez így van. Ha elmész még egy tanfolyamra, az sem garancia arra, hogy te el fogsz tudni helyezkedni.

Ha van megtakarított pénzetek és a férjed el tudna úgy is tartani benneteket, hogy te csak gyest és családi pótlékot kapnál, akkor azt mondom, hogy 37 éves létedre, lehet nem volna nagy gond így bevállalni. Nagyon sokan egyébként így vállalnak gyereket és megvannak belőle. Ami kell a gyereknek, arra elég a gyes és a családi. Viszont arra, hogy az ember befizesse a számlákat vagy ételt vegyen magának a boltba, arra nem.

Tehát ha van mire így is gyereket vállalni, akkor a korra való tekintettel azt mondom, hogy vállaljátok.

Ha nincs megtakarított pénzetek és nem keres olyan jól a férjed, akkor meg inkább ne. Mert tényleg a gyes és családi szinte csak a gyerekre elég. Másra nem.

2013. márc. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Hát én így biztos nem vállalnék gyereket.
2013. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, lehet lepontoztok, én azt mondom, 37 évesen már döntenie kell az embernek, ha babát akar...szerintem ha el tudjátok tartani a babát a párod keresetéből, inkább a gyereket válaszd...nem riogatás és nem is mindenkire igaz, de azért ideje szerintem a szülésnek...én 30 éves vagyok és már most is félek, hogy kicsúszok az időből...
2013. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ha a párodnak biztos a munkahelye és eleget keres, hogy mindhármótoknak jusson az alap dolgokra, akkor be kell vállalni, ki tudja, lehet első próbálkozásra sikerül, de az is lehet, hogy csak többedikre.

Ha viszont nem álltok úgy anyagilag, tehát lehet, hogy nélkülöznötök kell, mert a csekkeket sem tudjátok kifizetni,vagy nem jut kajára, pelusra egyéb dolgokra, akkor nem vállalnám...

2013. márc. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megtakarításunk az nincsen, de a párom keres annyit hogy minden csekket befizet és tudunk mit enni, nem élünk annyira rosszul, bár azért luxusban sem. Már számolgattam, hogy anyagilag hogy jönnénk ki, bele férne de mivan ha mégse? Ha bejön egy váratlan kiadás...még erősen átgondoljuk.
2013. márc. 10. 21:28
 8/11 anonim ***** válasza:

gyes családival együtt 38000Ft, adókedvezmény amit a párod igénybe tud venni, ha normálisan bejelentve dolgozik plusz 10000Ft. Plusz szülés után kapsz egyszeri anyasági az 65000Ft körül van.

Számolj és meglátod.

Miért nem mész valami munkaügyi tanfolyamra, akkor még fizetést is kapnál a szakma mellé?

2013. márc. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Én ilyen helyzetre 37 évesen sem szülnék!

Tudom,hogy most sokan le fognak pontozni, de mi a fiamra az első majdnem egy évében havonta 40-50 ezret költöttünk!

Nem volt tejem, tápszeres lett, csak a tápszer került 16 ezerbe egy hónapban. Hipotón lett a nyaka, Dévényre kellett vinni, ami szintén havi 16 ezer, ha beteg lett általában 4-5 ezerbe került a gyógyszer, c-vitamin stb. Ehhez jön még a pelenka, popsitörlő, hasfájásra az angolvíz!

Szóval bele kell kalkulálni ezeket! Mert azt előre senki nem mondja meg,hogy tudsz-e szoptatni, hányszor lesz beteg stb. Nyilván nem azt mondom,hogy legyen 100 ezer tartalék minden hónapban, de ha teszem fel beteg lesz a pici, akkor kelljen választani a kaja meg a gyógyszer között!

2013. márc. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En nem vállalnek gyesre, az biztos. Egy gyerek jóval nagyobb kiadás havonta, mint a. GYES-csaladi osszesen. Munkanélküli vagy most is - kisgyerekkel meg annyi esélyed se lesz, hogy felvegyenek dolgozni....
2013. márc. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!