Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A fogamzas gátlo bevetele...

A fogamzas gátlo bevetele utan egyböl együtt lehetek a parommal? Vagy kell varni hogy hasson a gyògyszer?

Figyelt kérdés
Aza helyzet hogy soha nem szedttem fogamzas gatlot,ezert nem tudom!3honapos a kisbabank,de megint eleg furan erzem magam!Nem tudom hogy lehete eselye hogy megint terhes legyek.
2013. márc. 10. 21:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%
hogy kell e várni hogy hasson a gyógyszer??? te ezt most komolyan kérdezed??? miért, szerinted ha nem hat, akkor hogy a fenébe véd meg a nem kívánt terhességtől???
2013. márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mikor vetted be az első szemet és mikor szexeltetek? Egyébként elolvashattad volna a betegtájékoztatót. De a gyógyszertől is lehetnek terhességi tüneteid.
2013. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Olvasd el a betegtájékoztatót.

Amit én szedek az pl. azonnal, az első naptól kezdve védettséget ad, ha a ciklus első napján kezdi valaki szedni.

2013. márc. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hat az elsö gyogyszer bevetele utan 10 perc mulva!
2013. márc. 10. 21:09
 5/19 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatóban pontosan le van írva, hogy mikortól nyújt védettséget. Az enyém, amennyiben a menstruáció 1. napján szedem be, rögtön védettséget ad, ha 2.-5. napon, akkor még 7 napig kiegészítő védekezést kell alkalmazni. Én 1. nap kezdtem szedni, most szedem 2 hete, de én még legalább 1 hetet várok, biztos, ami biztos.
2013. márc. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%
Hát akkor semmit nem védett. Ha babóca van akkor mi lesz vele?
2013. márc. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ezt hogy lehet kijelenteni, hogy semmit nem védett? Én is olyat szedek, ami azonnal véd. Sőt ha a ciklusom 1. napján reggel szexelnénk és csak este kezdeném szedni, akkor is jó lenne, mert nem lesz peteérés abban a ciklusban.

Kérdező, milyen gyógyszert szedsz és a ciklusod melyik napján kezdted szedni?

2013. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%

Ha még nem menstruálsz, bármikor elkezdheted, viszont 2 hétig máshogyan kell védekezni.

Ha menstruálsz, a vérzés első vagy ötödik napján lehet elkezdeni.

Ha az első napon kezdted, elvileg rögtön védett vagy.

Ha az ötödik napon kezdted, még egy hétig máshogy kell védekezni.


Általában így működnek a gyógyszerek, de azért olvasd el a tájékoztatót.


Szerintem 10perc alatt kizárt, hogy hatott a tabletta, akkor is ha a menzesz első napján vetted be. Kell neki 3-4 óra mire felszívódik.

2013. márc. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerinted mégis milyen hatása lesz 3-4 óra múlva? A peteérést gátolja a fogamzásgátló, ami kb. a 14. napon lenne esedékes.
2013. márc. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%
És ha véletlenül lenne egy spontán peteérése, amit már nem tud gátolni, mert későn vette be?
2013. márc. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!