Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg érdemes ovuláció után...

Tényleg érdemes ovuláció után is próbálkozni, vagy esetleg a menstruáció után közvetlenül? Vagy tényleg csak az ovuláció napja és az az előtti néhány nap a nyerő?

Figyelt kérdés
Van olyan aki tudja (vagy megbízható forrásból hallott olyat), hogy NEM az ovuláció idején esett teherbe? Azt olvastam több helyen is, hogy ha az ovuláció környékén vagytok együtt, akkor is csak kb. 30% esély van a teherbeesésre. De hallottam olyanról, akinél az ovuláció UTÁN több nappal fogant meg a baba... ez hogy lehetséges? ez milyen gyakori?
2013. márc. 11. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Spontán peteérés bármikor lehet. A fiam mensi után 2 nappal, ráadásul spirál mellett fogant.


31hkm.

2013. márc. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezek szerint nincs alapja annak, hogy mikor "kell" együtt lenni? Ezeket a spontán peteéréseket valóban orgazmus váltja ki?
2013. márc. 11. 22:38
 3/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
83%

olyan nincs hogy valaki nem az ovuláció idején esik teherbe, legfeljebb olyan hogy az ovulációja nem a megszokott középidőben van. Ez nagyon-nagyon ritka, de előfordul. A spontán peteérésben én azért nem hiszek mert a peteérés egy hosszú folyamat, nem alakul ki egyik percről a másikra csak úgy. Orgazmus hatására az _amúgy is_ nagy méretű tüsző megrepedhet 1-2 nappal hamarabb, de csak akkor, ha már eleve van egy olyan mérete. Menstruáció után közvetlenül erre nagyon minimális az esély. Csak akkor fordulhat elő, ha az előző menstruáció nem rendes vérzés volt, közben nem vált le a méhnyálkahártya egésze (hiszen ha leválik, nincs hol megtapadnia az embriónak).


Az ovuláció után sem foganhat meg a baba, de olyan is van hogy később van ovuláció a megszokottnál, nekem a ciklusom 30. napján volt, akkor lettem terhes.

2013. márc. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! És akkor az hogyan lehetséges, hogy valaki aki hőmérőzik és egyértelműen kiadta a görbe hogy mikor volt ovulációja, rá 6 napra történt a fogantatás?
2013. márc. 11. 23:24
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy szabályos ciklusokkal rendelkező nőt veszünk alapul, akkor középidőtájt van peteérés. Viszont minden termékeny időszakban levő nőnek (20-30 között) van néhány olyan ciklusa, amelyikben a pete megérik, de nem lökődik ki (anovulációs ciklusnak hívják). Ennél fiatalabb vagy idősebb nőknél több ilyen is lehet.

Ilyenkor az történik, hogy a rákövetkező ciklusban bármikor kilökődhet az a petesejt, akár menstruáció alatt, vagy közvetlenül utána, de az is lehet, hogy a következő ciklus "szabályos helyén" lökődik ki.

Másik eset, hogy egy adott cikluson belül az ovuláció késhet, szinte bármennyit, lehet tehát közvetlenül vérzés előtt is. Ezeknek a folyamatoknak sok oka lehet, p. betegség, gyógyszer szedés (antibiotikum), vagy lelki okok (stressz), bármi.

Ebből következik, hogy ha az ember nem követi, hogy mikor van ovulációja, akkor nyilván nem tudja, tehát "bármikor" lehet.

A hímivarsejtek átlag 3, de szélső helyzetben akár 5 napot is képesek várakozni a kilökődésre, tehát a megtermékenyülés nem feltétlenül az aktuskor történik, lehet napokkal később is. Az, hogy ez mennyire gyakori, azt nem tudom. Aki így esik teherbe, annak nem statisztikailag, hanem konkrétan lesz egy 100%-os terhessége.:-)) De nagy átlagban azért nem ez a jellemző.

2013. márc. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2013. márc. 12. 10:24
 7/13 anonim ***** válasza:
lányom mensi után egy nappal fogant :) most már 11 hetes nagylány :D
2013. márc. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Manka68 ***** válasza:
65%

Szia!

Sehogy sem lehet hogy ovu után több nappal fogan meg a baba.

A fogantatáshoz szükséges egy petesejt, és ez csak ovukor elérhető a spermiumok számára. A petesejt 24 óráig él. Ha valakinek más időpontot mutat a görbéje, mint az ovu ideje, annak a görbével van a baj. Rosszul mérni lehet, vagy a program rossz helyre húzza az ovut, de az holtbiztos, hogy ovulációkor van a megtermékenyülés, ha van.

2013. márc. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű, mivel a megtermékenyítéshez petesejt kell, az pedig csak ovulációkor áll rendelkezésre. Reméljük a kérdező sem úgy gondolta, hogy lezajlik a normál ovuláció, aztán napok múlva egyszer csak valahogy besikeredik egy megtermékenyítés.:))
2013. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utóbbi hozzászólásokat is! Ami itt ki lett fejtve, azzal tisztában vagyok, ... ezért álltam értetlenül az előtt akitől ezt hallottam (mármint az ovu után történő fogantatást),... gondoltam azért megkérdezem van e valóságalapja...
2013. márc. 13. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!