Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Peteéréskor mikor érdemes...

Peteéréskor mikor érdemes szeretkezni, ha babát szeretnénk? Amikor szurkál a hasam, vagy amikor már elmúlt a szurkálás?

Figyelt kérdés
Lehet hülyén hangzik a kérdés, de 2napja pozitív az ovutesztem. Ma meg nagyon szurkál a jobb oldalon a petefészkem egész nap, de most este már főként. Ilyenkor mit érzünk meg(tüszőrepedést)? Mert arra gondoltam, hogy lehet nehezebben reped meg a tüsző és akkor még nem szabadult ki a petesejt. Feltételezem ha elmúlik, akkor már megtörtént a dolog. Lehet hülye gondolat...Nem tudom...

2013. márc. 12. 22:09
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%
Az ovu környékén érdemes szeretkezni. Mivel a spermiumok 5 napig is életképesek, csak nagyjából találjátok el a napot! :) Annyi elég lesz, ha egészségesek vagytok.
2013. márc. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor érdemes, amikor csak megkívánjátok egymást! Nálunk úgy alakult, hogy peteérés után 1 nappal voltunk együtt (onnét tudom, mert ugye én is tapasztaltam azt a jellegzetes folyást) és mégis megfogant a baba, szóval bárki bármit mond, esély mindig van. Még peteérés után is. Nálam hasszurkálás például, sosem volt. Csak tojásfehérjés folyás 2 napig. A tesztek azt hiszem, pozitívval jelölik a magasabb LH szintet, majd az első negatív napon van elvileg ovu. Elvileg... Van, hogy mégsem akkor, hanem később szabadul ki a petesejt. Sosem lehet tudni. Egész ciklusban van esély. Hajrá! :)
2013. márc. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
Nekem tuszorepedes elott szokott szurni a petefeszkem 2-3 napig. Es akkor pozi az lh-teszt is. Elvileg az elso negativ napon szabadul ki a petesejt. Amikor mar negativ a tesztem, akkor mar nem faj a hasam. Szoval nekem elotte szokott fesziteni valoszinu azert, mert ilyenkor megduzzad a petefeszek az ero petesejt miatt. Erdemes a pozi napok valamelyiken es az elso negativ napon egyutt lenni. Sok sikert!:)
2013. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 frászkarikaborsó ***** válasza:
Igen, ha elmúlik akkor már megvolt az ovu. Egyébként maga a fájdalom egyrészt abból adódik, hogy a növekvő tüsző szúró, feszítő érzést kelt, másrészt pedig a tüszőrepedéskor folyadék kerül a hasüregbe, ami irritációt okoz, emiatt közvetlenül tüszőrepedés után érezhetsz egy pár órás folyamatos fájdalmat. Ha már nincs fájdalom, akkor már biztos hogy elmúlt az ovu.
2013. márc. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ! Mindenkinek adtam egy zöld kezecskét! :) Voltunk együtt a pozitív napokon, remélem összejött! Persze ezek után sem hanyagoljuk egymást, mert abban igaza van az elsőnek, hogy esély mindig van!!! ÉS én is úgy vélekedtem laikusként, mint az utolsó válaszoló, hagy ha nincs fájdalom, akkor valószínű már megrepedt a tüsző, és kiszabadult a petesejt...
2013. márc. 13. 18:26
 6/42 anonim válasza:
Ilyen szuro erzes nekem is volt parszor, s mindig azt hittem, h megfogant a baba. Eddig meg nem sikerult, de szeretnek a kisfiamnak egy testverket.
2013. márc. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Sztem amikor érzed ezt a szúró érzést, akkor kellene együtt lennetek, mert akkor lehet Neked is peteérésed. Hajrá!!! :) Már én is nagyon szeretném. Tudom milyen az, amikor figyelsz minden apró jelzésre, tünetre!
2013. márc. 16. 11:44
 8/42 anonim válasza:
Akkor ezek szerint nem sokszor volt peteeresem mostansag.
2013. márc. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Nem mindig érzed meg! Attól még lehetett! Van aki egyáltalán nem is érzi...De ha ezt érzed, akkor az tuti az!!!
2013. márc. 18. 15:37
 10/42 anonim ***** válasza:

5 éve próbálkozunk babával, rengeteg mindent olvastam már , de most megtapasztalhattam.

Tegnap előtt este éles fájdalommal gumi szerű nyúlós folyás távozott, majd másnap délelőtt szinte átlátszó, de szintén nyúlós. Délután úgy éreztem minta petefészek gyulladásom lenne, de a nőgyógyász megnyugtatott. Látott egy 21mm-es érett tüszőt :) Tegnap este is éreztem még a fájdalmat, akkor még nem volt megrepedve és ma reggelre a fájdalom teljesen elmúlt. Nagyon remélem, hogy megreped és nem késünk le semmit :)

Baba lett?

2013. máj. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!