Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lejárt a gyesem most az 1...

Lejárt a gyesem most az 1 hónap védettségi időm töltöm. Ha most megyek táppénzre terhesség miatt akkor az folyamatos munkaviszony?

Figyelt kérdés
vKI TUD VMI INFORMÁCIÓT ADNI ERRŐL?
2009. szept. 16. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Van még védettségi idő?Nekem azt mondták, hogy nincs.Nekem most jár le a gyesem és megérdeklődtem az egészségpénztárnál,ha gyes után kiveszem a szabikat, és ha visszamegyek dolgozni,akár csak egy hónapot is akkor is folyamatos munkaviszonyom lesz és járnak a segélyek.Tehát igen.
2009. szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van 1 hónap kötelező védettség, ami alatt nem rúghat ki.


Lányok, sokszor leírtuk, a terhesség, fogantatás pillanatától védett vagy! Ha a munkáltató ki akar rúgni, közlöd, hogy nem teheti, mivel terhes vagy és véd a törvény. Ha mégis kirúg, szépen elbattyogsz a munkaügyi bíróságra, aki szépen visszahelyeztet téged az állásodba és addig se kellett dolgoznod, amíg a per le nem zajlott, a fizetésedet pedig megkapod visszamenőleg. Ez 1000 %. Tehát csak azért ne menjetek el táppénzre, mert ki akarnak rúgni! Ne foglalkozzatok vele, mivel NEM RÚGHAT KI. Ennyi.

Ne legyünk már ilyen mulyák, mint akivel mindent megtehetnek! Álljatok ki magatokért!


Csak megjegyzés, hogy ha te se tudod, hogy terhes vagy és kirúgnak, aztán kiderül, hogy te már akkor terhes voltál, amikor kirúgtak (pedig te se tudtad akkor még), akkor szintén vissza KELL venni téged, mintha sose rúgott volna ki a főnök. Tehát a törvény akkor is véd, ha te se tudsz még a terhességedről. A főnök tudomása végképp nem kell hozzá, tehát nem kell bejelentened. Értelemszerűen akkor teszed jól, ha bejelented neki, hiszen joga van tudni az egészségedben bekövetkezett ilyen lényeges infomációról a törvény szerint, tehát nem kell titkolni, előbb-utóbb jelentsd majd be.

2009. szept. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A védettségi időt azért töltöm,mert megszüntették már a munkaviszonyom.Igaz,hogy a fogantatás a gyes utolsó hónapjában történt... A legutóbbi infóm az, hogy mivel e hónap végéig tart a védettség és ha táppénzre megyek akkor csak passzív 30 napos tp lehetséges!!! Én is azt gondoltam,hogy ez még munkaviszony, mert ugye e hónap végén mondanak fel papíron: ÁÁÁÁ! Tényleg bonyolúlt!
2009. szept. 16. 13:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Tök mindegy hogy táppénz ide vagy oda!!!! NEM KÜLDHET EL!!!! MÉG AKKOR SEM HA MÁR KIRÚGOTT, AKKOR SINCS JELENTŐSÉGE, MERT NEM TEHETI, VAGY ÚGY MEGBASSZÁK A BÍRÓSÁGON MINT A LOVAT!! És jól is teszik!!
2011. okt. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!