Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2. gyereknél közvetlen a...

2. gyereknél közvetlen a terhesség előtt kell a 2 éves munkaviszony, vagy beleszámít az is ami az első baba előtt volt?

Figyelt kérdés
Az új GYED-re gondolok. Akkor már vissza kell mennem 2 évre dolgozni és csak utánna jöhet a kistestvér? Ha az így lesz akkor az nem túl jó, mert nem akartunk ennyi korkülönbséget a két gyerkőc között. Remélem félreértettem. Köszi a segítséget, hátha ti máshogy értelmeztétek.
2009. febr. 17. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mert amíg otthon vagy hivatalosan az az idő is munkaviszonynak számít hiszen be vagy a céghez ahol dolgoztál jelentve. Eddig sem kellett a 2. baba elött 180 napra visszamenned hogy hivatalos munkaviszonyod legyen, csak akkor ha már az első betöltötte a 3. életévét.
2009. febr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem beleszámít az 1. előtti, mert ha a kettő között dolgozni kell az érdekes lesz. Ezt még nem részletezték így, de eddig is a 180 nap is csak az első előtt kellett. Reménykedés marad hogy nem szavazzák meg vagy az első előtt kell csak, illetve hogy később lesz lép hatályba nem mikor megszavazzák.
2009. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok, az előttem szólónak igaza van alapesetben 2 éves korig a gyedig munkaviszonyod megvan, csak fizetésnélküli szabin vagy
2009. febr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha folyamatos a munkaviszonyod illetve nem passzív jogon vagy GYED-en akkor nem kell két év munkaviszony a két gyerkőc között.
2009. febr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyes alatt is munkaviszony van?Ha a szülés elött 8 évig dolgoztam akkor jár a 2 év gyed és utána agyes ha szeretnék még 1 babát akkor ha a kicsi 2éves kora után szülök mi jár tgyás vagy mindjárt gyed és meddig?
2009. febr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!