Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hosszabb ideje nem esek...

Zylan kérdése:

Hosszabb ideje nem esek teherbe (több mint egy éve) Milyen orvoshoz menjek? Nőgyógyász és majd ő elküld különböző vizsgálatokra? Vagy egyből meddőségi központba kell ilyenkor menni? Mik az első lépések?

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 23:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Én meddőségi központba mennék, ha nincs olyan nőgyógyászod, aki amúgy jártas ebben - saját tapasztalat alapján. Egy sima nőgyógyásznak - tisztelet a kivételnek - általában gőze sincs róla, hogy pl. egy hormonvérvételt hányadik napon kell megcsináltatni, hogy abból megfelelő és hasznos infókat szűrjenek le.

Ha gondolod (és pesti vagy), szívesen ajánlok dokit privátban!

2013. márc. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam annak idején,hogy utána jártam ki az az orvos aki nálunk a meddöségiben dolgozik, és a magánrendelöjébe mentem el, aztán ö irányította a dolgokat, és azután már a klinikán találkoztunk. Nem mellesleg a meddöségibe idöpontot kellett volna kérni és igen hosszú a várólista, így pedig pörögtek az események. Ja és a magánrendelöjén kívül nem adtam pénzt. Ha érdekelnek vizsgálatok, hogy megy az egész, írj nyugodtan. Amiben tudok segítek!
2013. márc. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2 es vagyok,


egyébként én is a meddöségit mondom, akár csak az elöttem szóló!

mi is próbálkoztunk sima nögyógyásszal,de nem vált be.

2013. márc. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

elég a nőgyógyász egyenlőre, nekem 1 év után volt 3 vérvételem mikor megvolt, mikor elmúlt és rá 14. napon kiderült hogy nincs peteérés, adtak gyógyszert (clostilbegyt) amit a menzesz 5. napjától kellett a 10. ig szedni és 5 szem után várandós is voltam.

Most 2 éve hogy próbálkozunk volt itthon még gyógyszerem (mert a Fiamnál mindet kiváltottam fél évnyi adag elkezdtem szedni és mire dokihoz mentem egy szép érett tüszőm volt és egy "gagyi" most 7 hetes vagyok :)

Nem kell meddőségibe rohanni a nőgyógyász is sokat tud segíteni ha ügyes és kezel meddőségi problémákat.

Nekem van 3 negatív és 1 pozitív tesztem pozitív csak akkor lett mikor már 1 hetet késett :)

ja és az én ciklusom minimum 32 nap de volt már 54 is és volt olyan hogy 4 hónapig meg se jött...

2013. márc. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp meddőségibe menjél! Kicsit füllentsél,mond hogy már több ideje próbálkoztok mint valójában.Én 3 évet pazaroltam nőgyógyászokra mire meddőségibe mentem.Ott fél éven belül csináltak nekünk egy babát lombikkal :-) Mindketőtök kivizsgálásával kezdik.Sok sikert!
2013. márc. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
endokrinológushoz mennék aki megnézi a hormonokat, hogy rendben van-e minden. A páromat meg andrológiai vizsgálatra küldeném. Csak akkor mennék meddőségibe, ha mindkettő jó eredménnyel zárul, mert ha egyből meddőségiben kezdesz, és van valamilyen anyagcsere zavarod, akkor lehet hogy lesz pár méregdrága és felesleges köröd, és akkor sem fogsz teherbe esni.
2013. márc. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sumergo ***** válasza:
Endokrinológus neked + andrológia párodnak + petevezeték átjárhatósági. Ezek eredményétől függ a "hogyan tovább". Sok sikert!
2013. márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! Nőgyógyászhoz mentem.Túl vagyok a 2vérvételen.A doki a 6-7.napra mondta és a 21-22.napra,ahogy tudok...Andrológián már voltunk,elöbb mentünk oda és csak utána nőgyògyászhoz.Majd megyek uh-ra,hogy peteérést nézzen.Egyenlőre eddig jutottam.
2013. ápr. 12. 21:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert! :-) A nőgyógyászod ha ért a meddőséghez akkor jó kezekben vagy!
2013. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) egyenlőre jó úton haladok... :)
2013. máj. 3. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!