Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem tudom, hogy mikor...

Ha nem tudom, hogy mikor kellene megjönnie a mensimnek, akkor mikor tesztelhetek legkorábban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy együtt voltunk a párommal X napon, akkor ahhoz képest hány nap múlva mutatna frankó eredményt a teszt? Szokták mondani, hogy együttlét után pár nap alatt történik még csak a beágyazódás, az pl. hány lehet max.?
2013. márc. 20. 13:21
 1/8 A kérdező kommentje:

*hány nap lehet max.?

(Bocsánat, lemaradt egy szó :)

2013. márc. 20. 13:22
 2/8 anonim ***** válasza:

Kb 2 hét mire a teszt kimutatna valamit. frankót 3 héttel késöbb érdemes csinálni. (de szerintme ha nem vagy terhs közben úgy is megjön).


Az együtt lét után 0-3 nappal megtermékenyül a petesejt. aztán innen kb 4-5 nap mire a méhbe megtapad és még 2-3 nap mire jól beágyazódik. a hcg hormon innetöl már elég gyorsan növekszik.

2013. márc. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha az együttlét valóban terhességet eredményezett, akkor utána 14-16 nappal már jelzi a teszt. A megtermékenyüléstől a beágyazódásig 7-10 nap telik el, maga a beágyazódás kb 4-5 nap alatt történik. A terhességi tesztek által kimutatható hcg hormon a beágyazódással, illetve utána kezd termelődni, ezért nincs sok értelme sokkal korábban tesztelni. Nagyjából sem tudod mikor kéne megjönnie?
2013. márc. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket!


Túl nagy a difi, van, hogy 30-32 napos, előfordult már, hogy valamivel több, mint 40 napos volt...nem nagyon tudok következtetni... :/

Ha mondjuk jövőhét pénteken csinálok egy tesztet, és esetleg baba van, akkor egy halványka csak lesz, nem?

Én se akarok túl korán tesztelni...viszont jó lenne minél előbb tudni, hogy mi van... :)

2013. márc. 20. 13:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat, tiszta hülye vagyok! Hát, azt nem írtam, hogy mikor voltunk együtt. 17-én, múlthét vasárnap :)
2013. márc. 20. 13:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Ovum 16-án volt (pozitív volt az ovutesztem is), úgyhogy nagyon reménykedem... Együtt voltunk aznap is, meg másnap is. Ez a 6. próbálkozós hónapunk.
2013. márc. 20. 13:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Én megvárnám a jövő hónap első napjait, az már tuti lenne. De megpróbálhatod a jövő hét pénteket, csak ne keseredj el, ha esetleg negatív lesz.
2013. márc. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Magamat ismerve úgysem fogom tudni kivárni az április elejét :) De mindegy, csinálok egy tesztet jövőhét végén, ha esetleg bizonytalan, akkor rá pár napra meg még egyet, hiszen jövőhéten vasárnap már 31-e lesz :) Izgulok nagyon, remélem, hogy végre sikerült :)
2013. márc. 20. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!