Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azok a nők, akik intenzíven...

Azok a nők, akik intenzíven és nem keveset dohányoznak nem félnek így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen el vagyok képedve.

Mi is babát szeretnénk a férjemmel így több, mint 1 éve leszoktunk a dohányzásról. Egy csomó ismerősöm lehülyézett, akik dohányoznak, hogy minek, ráérek majd akkor, ha kiderül, hogy terhes vagyok.

Most, komolyan, nem féltek, hogy valami baja lesz így a babának? Vagy én reagálom túl? Nem vitatkozni szeretnék, tényleg érdekel. Persze, az olyan terhességekre gondolok, ami tervezett...ha nem tervezted, nyilván nem tudod előbb abbahagyni a dohányzást.

Ha van olyan anyuka itt, aki dohányzott, amíg meg nem tudta, hogy terhes, és egészséges babája született, szívesen olvasnám a történetet :)


2013. márc. 20. 18:22
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
26%
Én nem egy olyan anyukát ismerek aki végig dohányzott mind a két terhessége alatt és egészséges szép gyermekei születtek.
2013. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
0%
Semmi baja nem lesz a babának ha dohányzol előtte. A 6. hétig nem áll összeköttetésben az anyával, nem árt neki se cigi, se pia, se drog. Viszont ha nem sikerül teherbe esni érdemes letenni a cigarettát, mert lehet, hogy attól nem sikerül.
2013. márc. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
49%
Lehet most lepontoztok,de én is dohányzok és babát szeretnék, viszont nagyon nehezen megy a leszokás..persze ha kiderül abbahagyom azonnal, csak most még nincs motiváció..viszont szépen csökkentettem már a babatervezés óta...
2013. márc. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
88%
Én sajnos nem rögtön tettem le a cigit, 20 hetes voltam amikor végre rádöbbentem, hogy mekkora görény vagyok, hogy terhesen képes vagyok dohányozni. Annyira imádtam cigizni, hogy egyszerűen nem voltam hajlandó letenni. Majd beláttam, hogy nem tehetem ezt a saját gyerekemmel és kidobtam a kukába a cigit. Egészséges gyermekem született, még túl is hordtam, 41. héten indítottak, a lepény még az utolsó héten is teljesen ép volt. Nem vagyok rá büszke, tény de jobb később mint soha. Szoptatás alatt sem dohányoztam. Már csak most kezdtem el újra cigizni, hogy nem szoptatok de csak ritkán.
2013. márc. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
40%
jó dolog a tervezés szakaszában elhagyni a cigit, hiszen alapvetően nem jó cigizni, úgyhogy minél hamarabb lerakod, annál jobb - már csak magad miatt is. de elképedni azért nem kell. a túlreagálásnak vannak fokozatai: mit szólnál hozzá ha vki meg azt mondaná, h nőként hogyan szívhattál el akár egyetlen cigarettát is életedben, hisz az a testet mérgezted vele, amely később a gyermeked bölcsőjéül szolgál. ugye, h nem esne jól?! szóval, ne ítélj, h ne ítéltess.
2013. márc. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
62%

Azért azt ne jelentsük, ki, hogy nem lesz semmi baj. A dohány egy év alatt ürül ki a szervezetből, így lényegében ha terhes vagy és akkor teszed le az már rég rossz.

Nem vagyok cigi ellenes de ekkora hülyeséget azért ne írjunk.

Azt pedig, hogy mi lesz a következménye senki sem tudja, lehet allergiás lesz vagy hiperaktív vagy bármi amire nem is gondolnák, hogy azért van mert anyuka cigizett.

2013. márc. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, ezt most nem komolyan mondtad, ugye? "A 6. hétig nem áll összeköttetésben az anyával, nem árt neki se cigi, se pia, se drog." Mi az, hogy nem áll összeköttetésben az anyával? Egy pici benned növekszik! Benned él 40 hétig, és ebbe beletartozik az első 6 hét is! Ezt betudom annak, hogy nem gondoltad át, mit is írsz le...


5. válaszoló! Nem ítéltem el senkit sem. Éppen azért nem, mert nem is tehetem! Én is dohányoztam, és tudom, hogy bár abbahagytam, akkor sem fog teljesen kiürülni a szervezetemből az a sok trutyi, amit éveken át szívtam magamba. Csak én azt gondolom, hogyha az ember tehet valamit azért, hogy a babája minél egészségesebb legyen, azt tegye meg! Ezért nem értem azokat a nőket, akik nem érzik, hogy le kellene tenniük a cigit, amikor babát szeretnének. De ítélkezni nem ítélkeztem! Csak nem értem! :)

2013. márc. 20. 18:35
 8/44 anonim ***** válasza:
59%
De itelkezel.Nem tetted volna fel a kerdest ha nem azt varnadh majd hanyan melled allnak h minden nő milyen car h igy esik teherbe.
2013. márc. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
75%
2es vagyok. Akkor olvass utána. Benned növekszik, de nem jut át hozzá semmi. Ez orvosi tény.
2013. márc. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
52%

a 2. válaszolónak igaza van.... a 7. hétben alakul ki a köldökzsinór.

A drog viszont ártalmas. Nekünk a kisfiúnk egy nagyon erős bulis éjszakán fogant meg. Tervezett gyerek volt. 1 évet vártunk rá.

dohányoztam a terhesség előtt és buliztam is sokat. Makk egészséges és gyönyörű!!

2013. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!