Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szülés utáni terhesség-téma -...

Szülés utáni terhesség-téma - számoltok velem? Most megpróbálom érthetően leírni, mi van.

Figyelt kérdés
Több kérdést is kiírtam már, de mindig kihagytam valamit vagy félreérthető volt. Íme a történetem: szülés után 6 héttel védekezés nélkül voltam együtt a férjemmel. Ez március 7-én volt, este. Nem volt tudatos, hogy nem védekeztünk, csak amolyan tipikusan eszement dolog...namost a kérdésem az lenne, hogy mikor tudhatom meg leghamarabb, teherbe estem-e. Ugyanis fogalmam sincs, volt-e peteérésem, illetve hogy a szülés utáni 5 hetes vérzésben benne volt-e egy esetleges menzesz is már. Nem tudom. (Nem szoptatok, hormonhiány miatt.)Tegnap és tegnapelőtt reggel is csináltam Predictor Early-t, negatív, ma meg Easy Pregnancy-t, ami eddig mindig kimutatta, de nem tűnt jónak a teszt, mintha túl kevés lett volna a vizelet. Máskor egy perc alatt kijött a hiteles eredmény, de ma csak nagyon lassan, amúgy negatív. 7.-e óta nem voltunk együtt a férjemmel. Ezeknek fényében szerintetek: melyik napon teszteljek, mikor hihetek a tesztnek, mennyi az az idő, ami után végleg elhihetem, hogy negatív. Menzeszre ugye nem tudom, mikor számíthatok. Tehát, ha pl. eltelik 3 hét, vagy 4, és negatív a teszt, akkor hihetek végre neki? Vagy akár a mainak is hihetnék? Vagy pár nap múlva? Kérlek, számoljatok velem, segítsetek! Bocs, hogy hosszú volt!
2013. márc. 21. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
14 napja volt az aktus. Elvileg már van akinek ilyenkor kimutatja. Ha 100% biztosra akarsz menni, akkor max 4-5 nap, és biztosra kiderül. Addig még lehet pozi szerintem. Ha pl 5 nap után is nega, akkor minden bizonnyal nem vagy terhes.
2013. márc. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
kb 5 nap múlva csinálj egyet
2013. márc. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vasárnap körül csinálj még egy tesztet, ha volt esetleg beágyazódás, akkor már kimutatja.
2013. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2013. márc. 21. 13:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha szerintem egy hét múlva negatív, akkor hihetsz neki.
2013. márc. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még egy teljes hét? Jujj...
2013. márc. 21. 13:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elég kicsi az esély, hogy terhes legyél, de ha azóta még nem csináltál volna újabb tesztet, akkor holnap csinálj egyet, és ha az negatív, akkor hidd el.:O)
2013. márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. márc. 25. 11:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem már kimutatná, ha terhes lennél!
2013. márc. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha a "nagykönyv" szerint számolunk átlagos ciklussal, akkor a peteérést követően 14-16 nap telik el vagy a következő vérzésig, vagy a terhességre utaló vérzéskimaradásig. Ez idő alatt, ha történt megtermékenyülés, a beágyazódó embrió már elkezdi termelni a hcg-t, és ezt a terhességi teszt is érzékeli.

Azt nem lehet tudni, hogy épp 7.-én volt-e peteérésed, de azt igen, hogy a spermiumok 5 napig is képesek várakozni a nagy "randira". Tehát (elvileg) 12.-ig volt reális esély arra, hogy ha közben peteérésed volt, akkor egymásra találjanak. 12.-e, + 16 nap ( biztos, ami biztos alapon ) az 28.-a. Ha a hét végén is negatívat tesztelsz, akkor már nyugodtan fellélegezhetsz. Addig csak módjával...:)

2013. márc. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!