Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvédő vitamin téma és...

Magzatvédő vitamin téma és születési súly. Többi lent. Vélemény?

Figyelt kérdés
Első babánkat várjuk,férjem sportoló,nagyon jó genetikája van,viszont ő is és a testvérei is mind 4 kiló felett születtek.Én normál súllyal,és a mi családunkban is normál súlyú mindenki.Úgy hallottam, hogy a baba örökölheti valamelyiket a születési sólyát illetően.A babám mérete az eddigi vizsgálatok szerint teljesen normális,max picit nagyobb mint az átlag táblázatban.Szedek már a baba tervezése óta femibiont,most már a 400-at mivel már majdnem 15 hetes vagyok.Összefügg a magzatvédő és a genetika?Számíthatok rá, hogy nagy babám lesz?

2012. nov. 3. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
A genetikát semmilyen vitaminnal nem fogod tudni befolyásolni. Az a megtermékenyítés pillanatában összeállt, és úgy is marad!
2012. nov. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
A magzat védő vitamin es a genetika között semmilyen összefüggés nincs. A genetika alapjában meghatározza a gyerek tulajdonságait, igy a súlyát is. A magzat védő vitamin plusz vitamint es nyomelemeket tartalmaz es csak akkor indokolt a szedése, ha a kismama nem táplálkozik megfelelően. Ha a családban mar előfordult nagy bab, akkor van rá esélyetek, ha meg vitamint is szedsz, akkor szinte biztos, hogy nagy baba lesz.
2012. nov. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már kimutatták, hogy a vitamin szedésének nincsen köze a nagy születési súlyhoz. Lehet, hogy nagy lesz a babád, de nem a vitamin miatt.
2012. nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nem mernék olyat csinálni, hogy nem szedek m.vitamint.Persze mindenki más.De a febibionról csak jót hallottam és eddig az összes vizsgálaton minden rendben volt a babámmal.Az étkezésemmel annyi vitamint nem tudok bevinni ami terhesség alatt kell.Lehet erről vitatkozni,ezt mindenki máshogy gondolja.Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 3. 11:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosom annak idején azt mondta, hogy a magzatvédő vitaminokat elsősorban nem a baba, hanem az anya miatt kell szedni. A baba úgyis elveszi azt, ami neki kell, az anya szempontjából pedig nem mindegy, hogy mennyire strapálódik le a terhesség alatt.


Én végig szedtem vitaminokat és az első babám 2900 grammal született.

2012. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A genetika és a terhesvitamin két különböző dolog. Lehet, hogy genetikailag kódolva van a babátokban, hogy nagy súllyal szülessen meg, de ezzel az is, hogy normál súllyal szülessen, hiszen a te génállományodból is van ám benne. :) A vitamint főleg az első pár hónapban azért szükséges szedned, hogy a babád egyrészt megfelelő mennyiségű vitaminhoz és ásványi anyagokhoz jusson, másrészt hogy a szervezeted, ami a baba miatt veszít az immunitásából, ne gyengüljön le és ne betegedj meg úton útfélen.

Szerintem attól függ, hogy milyen vitamint szedsz, de az én orvosom pl az első 3 hónapban nagyon ajánlotta a vitamint, sőt, egészen fél időig, azután azt mondta, hogy elég ha két naponta szedem, a harmincadik hónaptól heti kétszert, és a múlt hét óta nem kell szednem. Szóval ő fokozatosan "leállított" róla, mondván ilyen tempóban fejlődő babának ez így a jó. A terhesvitamin mellett azonban fontos még plusz folsavat szedni, magnéziumot és kálciumot is ajánlott, egyesek még az omega3-at is beleveszik a képletbe. Szóval szerintem ezt a kérdést inkább az orvossal tárgyald meg, aki egyénre szabottan tudja irányítani a terhességed fejlődését.


Másrészről meg, volt nem rég a híradóban egy majdnem hat kilós baba, akinek a mamája egy fikarcnyi terhesvitamint sem szedett, na akkor most megkérdem, hogy hogyan is függ össze a kettő? :)


37 hkm

2012. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én is szedtem terhes vitamint ,és a kislányom 2800gr született.
2012. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti válaszoló!Köszönöm a választ.Én már terhesség előtt is képben voltam h mit kell szedni,2 évvel terhesség előtt szedtem folsavat és magnéziumot,és most is teljesen egészségesen élek,szedem a vitamint.Nem azért kérdeztem,mert nem tudom ezeket a dolgokat, hanem, hogy a nagy babára mennyi esélyem van.
2012. nov. 3. 13:18
 9/9 anonim ***** válasza:
genetika alapján a párod után van esély nagy babára, a vitamin miatt önmagában nem lesz óriás babád :)
2012. nov. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!