Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen menstruációnál...

Rendszertelen menstruációnál honnan tudni, hogy mikor van pé?

Figyelt kérdés

Akiknek rendszertelen a mensi, honnan tudják, hogy mikor van peteérés?

Csinálom az ovu tesztet, de MINDIG negatívat mutat.


2009. szept. 17. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha mindig negatívat mutat, akkor vagy a teszt nem jó, vagy nézz el dokihoz. Ha éppen pé-d van, akkor azt látja az uh-n, de egyébként is, esetleg ad valami tanácsot.
2009. szept. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínű nincs peteérésed.

Nekem is volt ilyen, 6-12 hetente jött meg a mensim, változó... Rendeltem netről ovutesztet, és nap mint nap csináltam, de mindig negatív lett. Sajnos jót mutatott, nem volt peteérésem, mint utóbb a dokinál és vérvételből kiderült. Képzeld, a progeszteronom mérhetetlen volt a feltételezett ciklus 2.felében, ahol bőven 15 fölött kellett volna lennie...

Úgyhogy ne húzd az időt, doki, doki, doki!

2009. szept. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 nini24 ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Mit kaptál erre? Sztem én is hasonló cipőben járok, most, ha majd végre megjön (aug 4 volt meg utoljára!), megyek vérvételre, majd a dokihoz vissza! Neked azóta lett baba? Köszi! Szia!

2009. szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

A progeszteron hiánya vagy alacsony volta legtöbbször csak következmény! Van, hogy picit elégtelen a peteérés (vagy nincs is), ezért alacsony a progi. Ekkor Clostilbegyt-et adnak, ami stimulálja az agyat, hogy jó utasításokat adjon a petefészkeknek...

Namost, teljeskörú hormonvizsgálat kell, mert sokszor nem a stressz vagy egyéb lelki tényezők okozzák az elégtelen peteérést, hanem más hormongonddal van összefüggésben. Meg kell nézni a kortizolt (mellékvese termeli), a prolaktint, a cukrot, az inzulint, és a TSH-t is. Ez utóbbi a pajzsmirigy stimuláló hormon, az sem jó, ha magas, és az sem, ha alacsony.

Amikor nem volt PÉ-em, kaptam Clostyl-t, de csak az 1. hónapban hazsnált, a másik 2- ben nem! Ezután derült csak ki, amikor alaposabb dokit találtam, hogy a TSH-m picit magas, erre kaptam gyógyszert, de épp a gyógyszeres kezelés elején teherbeestem, ami így sajnos vetéléssel végződött. :(

Azóta már beállították a TSH-t, és most van peteérés, és dolgozunk a babán... :)

De ha semmi más hormonális vagy lelki gond nincs, akkor peteérés után 2-3 nappal adnak plussz progeszteront, amit a mensiig kell szedni, ha pedig pozitív a teszt, akkor nem szabad abbahagyni, hanem az első 12 hétben szedni kell, amíg a sárgatest "táplálja" a babát, mert a méhlepény még csak kialakulóban van...

Van olyan doki, aki a Closty-val párhuzamosan automatikus felírja a progeszteronkészítményt is, hogy jó legyen a szint. Mert ha alacsony, akkor a méhnyálkahártya is vékony, nem csak a sárgatest gyengécske, és ez így mind a beágyazódást akadályozza.

Teljeskörű vérvétel és nyugalom, és akkor orvosolható a dolog!! :)

Sok sikert!

2009. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nini24 ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2009. szept. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!