Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tévedhetett az orvos? Lehet...

Tévedhetett az orvos? Lehet méhen kívüli terhesség?

Figyelt kérdés
Múlt szerdán voltam a nőgyógyászomnál, akkor késett 11-12 napja a menstruációm. Előtte kétszer pozitívat teszteltem, nem voltak halványak a csíkok, mindkétszer rendesen kivehetőek lettek. Tüneteim leginkább a melleim iszonyatos feszülése, fáradékonyság, elviselhető émelygések (bár ez ritkábban). Az orvosom megvizsgált, de csak tapintásos módszerrel, és azt mondta, még most meg sem tudná mondani teljes bizonyossággal, hogy terhes vagyok, valószínűleg azért, mert olyan korai a terhességem. Visszahívott egy héttel később, ahol már UH vizsgálatot is fog csinálni. De annyi butaságot hallani, olvasni és attól félek, nem lehetséges hogy elnézett valamit és esetleg méhen kívüli terhes lennék? Tapintásos vizsgálattal ezt észrevette volna? Várjak jövő csütörtökig, vagy szerintetek menjek el hamarabb egy másik nőgyógyászhoz? Az orvosom egyébként elég jó hírű a szakmában, én nem gondolnám, hogy hibázik.
2013. márc. 31. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Még korai a terhesség, ne izgulj, várj egy hetet. Én jövő héten leszek 8 hetes és csak most megyek dokihoz, pont emiatt, hogy már látható legyen.
2013. márc. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Ha jól számolom, 5 hetes és pár napos voltál amikor dokihoz mentél. Ilyenkor tapintással még szinte semmit nem tud megállapítani. A doki nem nézett el semmit, csak ez a vizsgálati módszer nem alkalmas ilyen korai időszakban semmire. (Szerintem később sem, csak a dokik nem tudnak leszokni róla.) A méh nagyságát és a méhszáj állapotát tudják így meghatározni, de abból nem lehet megállapítani a terhességet, csak valószínűsíteni.

Viszont nyugodtan csinálhatott volna már ultrahangot, látnia kellett volna a babát. Ezekben a napokban indul be a szívpulzálás, de itt 1-2 nap is számít, az még nem biztos hogy lett volna. Jövő héten már lennie kell. :-)

A dokid nem hibázott, csak egy kicsit talán régimódi, vagy olyan rossz minőségű az UH gépe.

Ha nincsenek erős alhasi görcseid, vérzés, stb, akkor nem hinném hogy méhen kívüli terhes lennél. Persze majd csak az ultrahang tud megnyugtatni hogy minden rendben van, de addig is : ne izgulj!

Ja, és GRATULÁLOK!!! :-)

2013. ápr. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is kb. 4 hetes vagyok. A héten megyek majd dokihoz, kb. olyan időben,mint te mentél.Az én agyam is azon aggódik, hogy nehogy méhen kívüli legyen. Néha úgy gondolom, hogy biztos nem vok az, máskor meg aggódom, annyira, hogy képes lennék azonnal orvoshoz menni. De megpróbálok fegyelmezetten várni. Én nem bírnám ki 8 hetes koromig.:
2013. ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem is mindenféle hülyeségen megfordult már az agyam.. De az általános émelygésen és fáradtságon kívül semmi bajom nincsen, úgyhogy megpróbálom legyőzni ezeket a félelmeket.
2013. ápr. 1. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!