Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek mi az a korhatár,...

Szerintetek mi az a korhatár, aminél már be lehet vállalni egy gyereket?

Figyelt kérdés
A barátnőm 19 éves, én 28. Sokszor szóba jön a gyerekvállalás gondolata, szerintetek ő még tűl fiatal hozzá?

2013. ápr. 4. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyén függő én 28-30 előtt nem tervezem, hogy szülő leszek.

Mennyi a keresete? Jogosult lenne gyed-re? Mennyi tartalékotok van? Mennyire biztos a te munkahelyed?

2013. ápr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem jó korhoz kötni ezt szerintem. Mindenki máskor ér be, nem törvényszerű, hogy pl. csak 25 év kor után érdemes mindenkinek gyereket vállalnia.

Ha már elég érett hozzá, értelmes, megtalálta a megfelelő férfit(nyilván évek kellenek hozzá, de hát kitudja:)), meg van hozzá a megfelelő anyagi háttere akkor hajrá :) Én semmi akadályát nem látom.

De azt is be kell látni, hogy manapság egyre jobban kitolódik "gyerekkor", vagy nem is tudom, hogy nevezzem:)Régen másképp volt, átlagosnak számított 19-20 évesen családot alapítani. Ma meg a fiatalok élvezik az életet, amíg csak lehet, nem könnyű kilépni a szülői fészekből és munkát sem egyszerű szerezni.

2013. ápr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, most esik le, hogy ti egy pár vagytok! Azt hittem két barátnőről van szó. :D Késő van..
2013. ápr. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

"átlagosnak számított 19-20 évesen családot alapítani."

Oké de az iskolai évek sem tartottak eddig. A kérdező barátnőjének van egy érettségije 19. évesen ami nem sokat ér a mai világban. Inkább tanulnia kellene.

Régen sem volt annyira általános, hogy 18-20. évesen szülnek mint itt olvasom állandóan.

2013. ápr. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha belegondolsz, valószínűleg ez az oka annak, hogy RÉGEN volt általános.:)
2013. ápr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint sajnos az érettségi már semmire nem jó, van ismerősöm, diplomával sem tud elhelyezkedni, itt nem ez a baj, hanem a munkahely hiánya. Anyagi háttér meglenne rá. Köszönöm a válaszotokat. Mi amúgy sokkal többre tartjuk a régi időket, mint a mai világot...
2013. ápr. 5. 00:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nincs korhatárhoz kötve. Ahogy a környezetemben látom, az se garancia a boldog családi élethez, ha 30 évesen házasodtok és 32 évesen jön az első gyerek...


Talán anyagilag jobb, én azért 19 évesen még egy otthonülő penészvirág voltam anyuci szoknyája mellett, 30 éves koromra meg olyan karriert építettem, hogy két szülés után (miközben más anyukák panaszkodtak, hogy interjúra se hívják be őket ha megemlítik a gyerekeket) én két különböző cég ajánlata közül választhattam a számomra jobbat, és úgy, hogy amikor a második meghallotta, hogy van jobb ajánlat, még ráígért a fizetésre.

2013. ápr. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ki tudja mikor érdemes?... Csak Ti!

Lehet a 19 éves érettebb, mint egy 28 éves (lány hamarabb érik) és lehet hogy abszolút nem is lenne neki való.

Ezt belül érzi a Nő.

Én 20 voltam mikor tudtam, hogy gyereket akarok a Páromtól... 21 múltam mikor terhes lettem és 22 mikor megszületett a Fiúnk (nem mentek simán sajnos a dolgok).

Előtte meg a hideg rázott a gyerekektől... Vagy nem voltam még rá megérve, vagy a társ nem volt megfelelő ahhoz hogy eszembe jusson, hogy majd egyszer akarok gyereket...


Most megint babát várunk 25 vagyok 2 évvel ezelőtt öngyilkosságnak éreztem még egy gyerek ötletét és sarokba szorításnak éreztem, meg úgy voltam vele, hogy biztos nem tudnék még egy gyereket úgy Imádni, mint a Fiamat!

Most 10 hetes terhes vagyok, most értem meg a második baba gondolatára.

Az életünk átrendezésére még 7 hónapunk van addig visszarázódunk egy csecsemő fogadására :)...

2013. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!