Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nőgyógyász írhat fel gyógyszer...

Nőgyógyász írhat fel gyógyszert enyhe pajzsmirigy alulműködésre?

Figyelt kérdés

2,53 volt az utolsó értékem, a legmagasabb 3,05. Ez ugye a 4-es határéréken belül van, viszont mindenhol azt olvasni, hogy babához nem megfelelő, 2 alattinak kellene lennie. Az endo doki nem foglalkozott vele, pedig tudja jól hogy babát szeretnék!

A nőgyógyászom is felírhatja a pajzsmirigy gyógyszert?


2013. ápr. 6. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Hallgass az orvosra, hidd el, ha baj lenne adott volna gyógyszert.
2013. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sztk-ás doki volt... Nem érzem úgy hogy túlságosan alapos lett volna.... És ha minden rendben lenne, akkor már rég babázhatnék...
2013. ápr. 6. 14:54
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Első még egyszer, akkor konzultálj egy másik orvossal is, ha ebben nem bízol, lehet, hogy a nőgyógyász is tud véleményt mondani. De ez azért nem ennyire egyszerű, hogy kiragadják a TSH értéket (gondolom erre gondoltál) és abból következtetnek, mert ehhez a többi hormont is látni kell, és az összesből következtetni, gondolom ezt csinálta az sztk-s endodoki. Attól még, hogy sztk-s, azért tuti ért hozzá. De tényleg kérdezz meg mást is, ha nem bízol benne valamiért. Többi hormont is nézett? Az rendben volt?
2013. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát sajnos Győrben csak egy endo doki van. Bíztam én benne, azért is mentem hozzá, de olyan hülyeségeket hozott ki a vérvételből... emelkedett FSH érték miatt petefészekkimerülés gyanúval ultrahangra küldött. Az FSH-ám amúgy bőven határértéken belüli volt. Az uh beutalót viszont már a nőgyógyászaton adták, ott már azt mondta a doki, hogy szerinte szó sincs petefészek kimerülésről, de azért elküldött uh-ra. A 14. napon 18,5 és egy 14 mm-es tüsző volt az egyik petefészekben, a másikban több 10-12 mm-es, szóval a petfészek kimerülés kizárva. Viszont azt nem nézték, hogy van-e tüszőrepedés... Csináltak még egy vérvételt a ciklus 2. napján, rendben találták. Ott már 2,53 volt a TSH értékem (előtte 3,04). 21. napi vérvételt nem csináltatott a doki sajnos. Azt mondták próbálkozzunk még két hónapot, aztán ha nem jön össze a bébi menjek vissza. Eltelt a két hónap, persze eredményetelenül. Most várom a továbbiakat... persze egyre türelmetlenebbül....
2013. ápr. 6. 16:48
 5/12 anonim ***** válasza:

A háziorvos is fel tudja írni egyébként.

Ha ennyire hanyag az endokrinológus, akkor vagy magánrendelésre menj el hozzá, vagy keress egy hormonok terén jártas nőgyógyászt.

2013. ápr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat! Nem tudom hogy lettél 0%-os!!!?? Úgy imádom, szinte senki nem szól hozzá, de aki meg segít, azt lepontozzák....

A háziorvos nem csak szakorvosi javaslatra írhat fel ilyen gyógyszert?

2013. ápr. 6. 21:11
 7/12 A kérdező kommentje:
Kicsit feljavítottam a százalékaidat!!! :)))
2013. ápr. 6. 21:13
 8/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem te vagy az első itt a gyk-n, aki beleszalad ebbe a bizonyos egyetlen győri dokiba. És eddig még senki sem dicsérte...

Én úgy tudom, pajzsmirigy gyógyszert csak endodoki írhat fel, de legalább egy ajánlást, hogy szükség van rá, azzal már lehet menni háziorvoshoz.

De ha Győrben csak ez az egy van, és nem is jó, menj messzebbre, inkább magánba. Szerintem megér pár kilométert hogy ne pazarolják fölöslegesen az idődet.

Az emelkedett FSH érték egyébként valóban kimerülő petefészekre utal, de nem azt jelenti, hogy egyáltalán nincs peteérés. Viszont nem UH-ra szoktak vele menni, hanem néznek AMH-t, ami pontosabban jelzi a petefészek állapotát. Ez csak egy vérvétel. Ja igen, és tényleg magas egy kicsit a TSH-d.

Tényleg érdemes lenne jó endodokihoz menned.

2013. ápr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én csak Pesten ismerek jókat. A Mens Mentisben dolgozik Tűű László és Major Judit, mindketten nagyon jó szakemberek.
2013. ápr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

babához tényleg magas,beszélj olyannal,aki leviszi 1 alá...

ne hagyd annyiban

2014. márc. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!