Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Közvetlenül lapar műtét után...

Közvetlenül lapar műtét után vérzik az ember?

Figyelt kérdés

PCO miatt műtenek majd, s csak tudni szeretném, mire készüljek.

Köszönöm.


2009. szept. 22. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elvileg ha "csak" a cisztákat műtik, akkor lent nem vérzel. Ha esetleg csinálnak átjárhatóságit is, akkor igen. A sebből viszont lesz kivezetve egy cső, amin még a felesleges vér el tud távozni. Ezt másnap már ki is veszik, és nagyon hamar fogsz tudni jönni-menni.
2009. szept. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy egyből megcsinálnak mindent, tehát megnézik, hogy átjárhatók-e a vezetékek. Tehát akkor arra készüljek, hogy fogok vérezni ... bocs a kérdésért, de mikor kitolnak a műtőből akkor ezt hogyan fogom/fogják megoldani? Még sose volt semmilyen műtétem, s nem tudom, hogy az ilyen dolgok hogyan működnek!

Köszönöm a válaszod!

2009. szept. 22. 09:52
 3/14 anonim ***** válasza:

Mikor kitolnak akkor aludni fogsz, lehet hogy utána is. Ha felébredtél, utána felállítanak el kell menned zuhanyozni, akkor fel tudsz öltözni és a betétet is helyre tudod tenni.Műtét után meztelen leszel, így az ágynemű is véres lesz, de azt az ápolónők kicserélik.

Nekem a kivezető cső mellett is szivárgott, így többször kaptam tisztát.

2009. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hűű ... hát ez nem valami kellemes dolog akkor, de gondolom, ez legyen a legkevesebb ...

....

de katéter azért nincs, ugye?

2009. szept. 22. 10:14
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is attól féltem, de nem volt:)
2009. szept. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nah, akkor most megnyugtattál egy kicsit ... de jó! Hál' istennek ... köszönöm szépen!

Szép napot!

2009. szept. 22. 10:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem szintén pcos miatt volt laparom és petevezeték-átjárhatósági is. Nekem volt némi vérzés, de nem vészes. A betétet a nővér cserélte. Nekem nem kellett felállnom ébredés után és zuhanyoznom, csak másnap reggel. Volt katéter is, amit másnap reggel vettek ki. Reggel zuhanyoztam és betétet is akkor tudtam magamnak betenni, de a nővérek erre végig odafigyeltek. Felöltözni is ők segítettek. Csak egy hálóinget vettem fel, de segítséggel sem volt egyszerű.

Ahogy olvasom a tapasztalatokat, nagyon különbözőek a kórházi szokások, így próbálj utánaérdeklődni, hogy abban a kórházban, ahol a Te műtéted lesz, mi, hogyan zajlik.

2009. szept. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Hány napig voltál bent? Mert én egy éjszakát maradok. Remélem azért azt a katéter dolgot én megúszom ... ettől talán jobban tartok, mint magától az egész műtéttől!

...

Amúgy valamelyikőtöknél van már baba útban? Használt ez a műtét - ha nem is baba terén, de van peteérés?

Köszönöm, s szép napot Nektek!

2009. szept. 22. 13:21
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó vagyok. Sajnos én nem tudok jókat írni magáról a műtétről, de ne engem vegyél alapul.

Nálam 2007 augusztusában diagnosztizáltak pcos-t. Nem volt mensim, pé-m, semmi. Kaptam egy Duphaston, Closti, Fostimon kúrát, amitől teherbe estem az első hónapban, de sajnos a 7. téten elvetéltem. Ez október elején volt. Utána megint nem jött meg, így decemberben jött a műtét. Nem volt időm idegeskedni, mert egyik nap megtudtam, hogy másnap műtenek. Aznap már nem ehettem semmit és hashajtót is kellett bevennem, hogy minél jobban kitisztuljak. Reggel bementem, műtét, majd másnap reggel haza 8egynapos sebészet). Itt már nem kaptam semmilyen előkészítést, csak megkértek, hogy próbáljak még egyszer elmenni a wc-re. Műtét után kicsit belázasodtam, de nem volt komoly. A hasam eléggé fájt, de nem a sebeknél, hanem azért mert felfújták gázzal, hogy jobban hozzáférjenek amihez kell, és 2 napig nagyon feszített. A tubus miatt fájt a torkom, ezért sokat köhögtem. Ez volt, ami a legjobban fájt, ahogy a hasam megfeszült. Leülni, felállni, hajolni nem volt egyszerű pár napig, de utána már javult a dolog. 10 nap után volt varratszedés. A dokim azt mondta, a műtét után két héttel meg kell jönni, és így is lett, viszont utána sajnos megint semmi. 2008 márciusában volt egy újabb Duphi-Closti-Fostimon kúra, amitől ismét teherbe estem az első hónapban és ő már velünk maradt. Ja azt elfelejtettem, hogy nekem a műtét után is ugyanúgy ott voltak a ciszták, csak talán nem annyi, mint előtte, tehát semmilyen szempontból nem mondanám sikeresnek magát a műtétet, de persze vannak sikersztorik is.

2009. szept. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9:56-os vagyok. Nekem novemberben volt a pco-s műtétem, átjárhatóságival. Azóta clostyval volt peteérésem, most ebben a hónapban proverát kaptam, missed ab után vagyok.

de nagyon sok lánynak használ a műtét és utána könnyen gyorsan teherbe esnek.

2009. szept. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!