Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sztomával hogyan lehet együtt...

Sztomával hogyan lehet együtt élni? Meddig élhet így az ember? Biztos, hogy kell ez a műtét?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok, 3 gyerek édesanyja. Pár napja derült ki, hogy vastagbél daganatom van, kb. 6 cm-es, mely a végbélnyílástől 1 cm-re található. Azt mondják, hogy ki kell venni a záróizmot is és kivezetést csinálnak az oldalamon. Van olyan, akinek sikerült megúsznia ezt a szörnyűséget?
2011. febr. 13. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nagyon sajnálom,hogy ez történt veled,de örülj annak,hogy észrevették,és tudnak segíteni rajtad!Sajnos ismerem a helyzetet.Nagypapámnak 94-ben vezették ki a végbélnyílását,és azóta is él,és virul(idén 83 éves).De őneki jóval beljebb volt,több,mint 40 cm-t kellett eltávolítani a beleiből,ezért kellett kivezetni(neki nem lehetett visszavarrni az "eredeti" helyére).Szerintem megúszhatod,ha nem kell ilyen sokat eltávolítani(egy ismerősömnek 15 cm-t vágtak,utána visszavarrták rendesen).Ha csak egy doki állapította meg ezt a diagnózist,akkor szerintem érdemes lenne mással is megnézetned magad!

Minden jót,fel a fejjel,a családodnak még nagy szükségük van rád!!!

2011. febr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat. Sajnos, már 3 orvos mondta, hogy ki kell vezetni az oldalamon, mivel hiába kicsi még a daganat, nagyon közel van a végbélnyíláshoz! Nem tudom, hogy éljek majd tovább... Azt sem értem, hogy mitől lett. Vegetáriánus vagyok már 30 éve, nem iszon, nem dohányzom...
2011. febr. 13. 13:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt nem lehet tudni,hogy mitől alakul ki.:-(

Nem lesz egyszerű neked sem,és a családodnak sem feldolgozni-elfogadni ezt a helyzetet.Az biztos,hogy a támogatásukra(lelkiekben is) szükséged lesz.De ettől függetlenül te még fiatal vagy,és az orvostudomány sokat változik.Hátha idővel találnak jobb megoldást,és csak addig kell elviselni.Fő az optimizmus!Sokat segít a gyógyulásban is!

Fel a fejjel,kitartás!!!

2011. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
első voltam
2011. febr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Kedves Sorstárs!Fel a fejjel! Nekem is vastagbél rákom van.Már negyedik éve.A múlt héten voltam ellenőrzésen,egy év múlva kell menni megint.Szóval lehet,hogy megúszom a "szörnyűséget.Hallgass rám,ha követed a tanácsom,lehet,hogy segítek.Tehát:azon légy,hogy minnél gyorsabban megműtsenek.Ez a betegség olyan mint a futótűz.Ha sokat vársz,szörnyű gyorsan tud terjedni.Tüdő,vese,máj,nyirokmirigy a "kedvenc"támadási pontja.Ha már ott is van,akkor......bajság van.De ha "csak" a vastagbélben van akkor még van remény,van esély a gxógyulásra.A legfontosabb,hogy lelkileg kell magad megerősíteni.Én egyfolxtában szuggerálom magamnak,főleg az ágyban:Úgyis meggyógyulok,úgyis egészséges leszek,erős vagyok,kibírom.Optimistának kell lenni!Az agy határoz meg mindent,ő irányít,ő szervez,a test csak engedelmeskedik.Tehát ha az agy azt az utasítást adja:Meggyógyulsz,az úgy is lesz hidd el!!A műtétem után hárman voltunk egy szobába, akik a kemót kaptuk.Ketten úgy fogtuk fel,de szó szerint:Le van sz..va,még a sz.r is!Rengeteget meséltünk egymásnak,sport,katonaság,na meg ....a csajok!Olyanokat nevettünk,volt úgy,hogy bejött váratlanul a főorvos úr,megállt az ajtóban,és azt mondta:Bejöhetek?azt hittem eltévesztettem az ajtót.Egy kórterembe akartam bejönni és egy üdülőben találtam magam! Így tovább!Ketten voltunk ilyenek,a harmadik társ,csak a falat leste,néha ha kifordult felénk,azt kérdezte.Ti nem féltek a haláltól??Mit féljünk?Ha menni kell,menni kell ,így is,úgy is.Akkor legalább nevetve találjon a vég,ne szomorúan!Szegény! Ő már elment,mi peg még itt vagyunk.A múlt hónapban találkoztunk véletlenül.Na,azt a nagy egymás nyakába borulást! A járdán leállt a forgalom úgy örültünk egymásnak:Na? a tanács takarítson el!Hát te még itt púposkodsz?Hová mégy? -Megyek a bíróságra.Egy 16 éves lány perelt be gyerektartásra.--Ez igen!Nincs egy nővére?Engem is beperelhetne!--Még a könny is kijött a szemünkből,úgy örültünk egymásnak.És annak,hogy még élünk.Tudjuk min mentünk keresztül,de élünk!Ez a fontos! A hozzá állás.Rövidre fogva a szót,Ne keseredj el!Tudom mi az amit érzel.Én is átéltem,de elvoltam keseredve,de sok rossz,negatív gondolat volt a fejemben mindaddig míg fel nem építettem magam.Még valamit,aztán be is fejezem.Próbáld ki a VIRÁGPOR-t.Nézz utána itt a neten.Csak annyit írj be a keresőbe:virágpor,és tanulmányozd át.Ha rám hallgatsz,veszel magadnak és fogyasztasz belőle minden nap.Nekem,aki minden nap bevettem egy kis kanálnyit a hajam se ment el a kemón,rosszul is csak a végén lettem,mikor a testem már nagyon tiltakozott a méreg ellen.A nővérkék minden alkalommal megkérdezik,hányás ellen kell-e valami.Nekem nem kellett,csak az utolsónál.Én meg vagyok győződve,ez segített át engem a krízisen.Plusz az önszuggesztió.NAGYON FONTOS!Szóval nem elkeseredni!Mikor első alkalommal jött hozzám a feleségem,már az ajtóban könnybe lábadt a szem.Arra jött egy idősebb nővérke,csak annyit mondott a páromnak:Asszonyom! Itt csak mi sírhatunk,más senki!Rövid volt de milyen bölcs!Most már tudom,milyen fontos a környezet hozzá állása a betegségünkhöz.Ha egyfolytában siránkoznak,azzal nem segítenek.Sőt!Annál rosszabb!Nekik is azt kellene mondani:Meggyógyulsz,imádkozunk,hogy így legyen! És ez így is lesz hidd el!!Most csak ez jutott eszembe,nem tudom hogyan tudnék így segíteni.Ha kell valami tanács,írj!Ha tudok segítek! Erőt,kitartást kívánok Neked! Egy sorstárs
2011. febr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 poiu ***** válasza:
100%

Magyarországon 20 ezer ember él sztómával.

[link]

Az orvostudomány elképesztő gyorsasággal fejlődik. Ki tudja mire lesz lehetőség 10 év múlva (őssejtekből helyreállítják, ammit most kivettek). Nem lesz könnyű a következő pár hónap, drukkolunk!

2011. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha felfedezték a daganatot, tényleg legjobb minél gyorsabban kivenni, megelőzni az áttétet. A vastagbél-rákra hajlamosít pl. családi halmozódás, rostszegény táplálkozás. A bizalom, remény az egyik legfontosabb a gyógyuláshoz. Sokféle betegklub működik országszerte, a résztvevők mind sorstársak és rengeteget tudnak egymásnak segíteni a tapasztalataikkal is, meg azzal is, hogy ők pontosan tudják, min megy keresztül a másik. Úgy tudom , a sztómásokat az ILCO klubok fogják össze, keresd meg a lakóhelyedhez legközelebbit.
2011. febr. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most úgy tűnik, hogy a műtétig van még 3 hónap!!! 6 hetes sugár- és kemoterápia lesz, utána 6 hét pihenő, s csak utána a műtét. Remélem, addig történik valami csoda!
2011. febr. 20. 17:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves Judit!Most már biztos kapod a kemót.Vagy rövidesen kapni fogod.A kemónál egyre ügyelj,de nagyon.Kérd meg a nővérkét aki majd meg fog szúrni,hogy figyeljen oda nagyon,hová szúr.Ugyanis ha nem találja el a vénát,a kemó akkor is ki fog ugyan folyni az üvegből,csak akkor a szövetben fogja kifejteni hatását,nem ott ahol kellene.Ez nálad azt jelentené,hogy nem a vastagbélben öli a tumort,hanem a karodban az egészséges sejteket.Erre szoták azt mondani,hogy beduurrant!Vagyis a szúrás mellett keletkezik egy kisebb nagyobb fájdalmas folt ami minden színben játszik.(nagyobb részt sötétben)Ezt aztán kenegetni kell mindenféle szerrel.Még olyat is hallottam,hogy tejföllel kente valaki.Végülis az a lényeg,hogy csökkentse a fájdalmat.Szóval majd ha sor kerül rá,ügyelj az intelmemre.Nekem az volt a szerencsém,hogy a kézfejemen elég jól látszanak az erek.Én, figyelmen kívül hagyva az esetleges tiltakozást,kimondottan oda kértem a szurit.Lehet,hogy ezért,de nekem úgy lement a kemoterápia,hogy nem durrant be sehol.Még egy jó tanács,aztán a jelentkezésedig nem "háborgatlak".Vedd meg azt a virágport amit írtam az egyik üzenetemben.Higgy nekem!Nálam használt,neked is segíteni fog!Felerősít!!!!! Erőt,kitartást,jobbulást!!! Egy sorstársad
2011. febr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!