Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ilyen magas a hőmérsékle...

Miért ilyen magas a hőmérsékletem nem várt előtt 2 nappal?

Figyelt kérdés
kb 3 hónapja dolgozunk a babán, úgyhogy nagyon kezdő vagyok a témában! holnapután kellene megjönnie, , furcsa hasfájásaim vannak,néha mintha meg akarna jönni, ma pedig fehér krémes folyásra lettem figyelmes, ami eddig menzesz előtt sztem nem volt. tegnap elkezdtem mérni a hőmet, mert úgyéreztem mindjárt elégek :) délután 37 volt, ma reggel 36, 6, nemrég megmértem újra, és 37,7 fokot mutatott. most ez mi? normális hogy ilyen magas a hőmérsékletem mensi előtt 2 nappal? nektek is így szokott lenni? (eddig nem figyeltem ilyesmit, mert nem volt téma a baba :)) ja, és beteg nem vagyok!

2013. ápr. 9. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:

a délutáni hő nem számít! Azt NE vedd figyelembe! És én még azt mondom hogy a 36.6-ot se, mert nem ciklustól méred és nem tudni mennyi volt pé előtt az alap hőd!


Remélem ettől még sikerült a baba! De ezek az adatok így semmire ne utalnak!


Ha még se sikerült akkor menszi napjától kezd mérni a hődet! Sok mindent meg lehet tudni belőle!

2013. ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi! tehát ha megjön, aznaptól kezdjem el mérni, és csak reggel számít. jól tudom, hogy peteéréskor a legalacsonyabb? sosem gondoltam hogy valaha így méricskélni fogok, de 4 hónapja hagytam abba a fog.gátlót hosszú idő után, és annyira félek hogy nincs is peteérésem :( már beszereztem ovu tesztet is, mégcsak most tanulmányozom hogy egyáltalán hogyan kell használni :P
2013. ápr. 9. 15:10
 3/9 anonim ***** válasza:

pont ezért jó mérni! :D


Igen így van! Pé-kor leesik és utána felmegy!


Mi 8 hónapig próbálkoztunk a babával, majd azt mondtam, hogy elkezdem mérni, az semmibe nem kerül és a 2. hónapban sikerült a baba! :D


1- vagyok

2013. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi! :) akkor tuti van értelme ennek az egész "vizsgálgatásnak"!!
2013. ápr. 9. 15:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Van ám! :D Tudom ajánlani a [link] oldalt! A sok elírás van, és a fórumokban is sok a segítség!
2013. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bizony van! :)


Egyrészt megtudod hogyan működik a szervezeted. Pl általában mikor van peteérésed.


Ha netán megjönne, az első napjától kezd el mérni a hődet.


Mindig reggel, közvetlen ébredés után (tehát ne kelj fel az ágyból) és nagyjából ugyanabban az órában.


Az első fázisban kezd megérni a petesejt. Ebben az időszakban nagyjából ugyanolyan hőmérsékletet mérsz, de egyénenként változó, +- egy-két tized. Aztán amikor leesik a hőd (nagyjából a ciklus közepén, de ez is egyéni)akkor van a peteérés. Ekkor kell csak igazán "dolgozni a babán"!! :)

Hogyha sikerült a megtermékenyítés, a peteérést követően már nem esik le a hő, hanem inkább folyamatosan emelkedik.


Ez sajnos akkor is előfordul, ha abban a hónapban nem volt eredményes a megtermékenyítés annyi különbséggel, hogy amikor megjön, aznap leesik újra a hőmérséklet.... és kezdődik minden elölről.


Drukkolok, majd írd meg, mi volt!!! :)

2013. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! mindenképpen írok a fejleményekről :)
2013. ápr. 10. 07:57
 8/9 A kérdező kommentje:
egyelőre még semmi :) viszont egy kérdésem van, lehet hogy nagy hülyeség :P ha pontosan szeretném vezetni a hőgörbét, minden nap ébredési hőmérsékletet kell néznem ugye és mindig ugyanakkor. namost én hétközben 6kor kelek, hvégén viszont ha tehetem, akkor 9kor :P ezekszerint hétvégén keltsem fel magam 6kor és mérjek, hogy megbízható eredményt kapjak? (tényleg lehet hogy emeletes baromság a kérdés, de lehet hogy fontos...)
2013. ápr. 11. 10:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ha teljesen pontossággal akarod mérni a hődet, akkor célszerű mindig ugyanabban az órában mérni (hétvégén is). De én is úgy szoktam, hogy hétköznap fél 7kor kelek, hétvégén meg 8körül... és akkor mérek.


tehát dönts belátásod szerint, de annyira nem kell véresen komolyan venni a hőmérőzést... szerintem! :)

2013. ápr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!